Pre jednoduchší a krajší život

Pre jednoduchší a krajší život

- Kategória: Domácnosť a internet
322
Komentáre vypnuté na Pre jednoduchší a krajší život
Pre jednoduchší a krajší život

Nové vstavané rúry Gorenje OptiBake získali prestížne ocenenie German Design Award 2023 za skvelý dizajn, bezchybné materiály a funkcie, ktoré výrazne zjednodušujú prípravu jedál všetkými modernými kuchárskymi technikami. Toto významné medzinárodné ocenenie získala aj nová generácia vstavaných umývačiek riadu Gorenje s patentovanou UV technológiou na dokonale čistý riad bez baktérií a vírusov, patentovaným systémom dávkovania umývacieho prostriedku až na 20 umývacích cyklov a jedinečným systémom vetrania počas fázy sušenia.

Gorenje je neodmysliteľne spojené s výnimočným dizajnom – spojilo už svoje sily s takými velikánmi, ako sú Pininfarina, Philippe Starck, Karim Rashid a Ora Ïto, a za viac ako 70 rokov svojej existencie získalo viac ako 40 najvýznamnejších cien.

Nedávno spoločnosť uviedla na trh úplne novú generáciu inteligentných XXL rúr OptiBake, ktoré získali prestížnu cenu odbornej poroty German Design Award 2023 za dizajn a funkčnosť.

Vstavané rúry zaujmú na prvý pohľad svojím minimalistickým dizajnom a elegantným vyhotovením s prednou stenou z čierneho skla s rukoväťou z nehrdzavejúcej ocele, ktorú v závislosti od modelu dopĺňa rám z nehrdzavejúcej ocele alebo čierny matný rám. Bez problémov zapadnú do kuchyne aj tých najnáročnejších milovníkov puristického dizajnu.

Ovládanie je jednoduché a intuitívne – pomocou ergonomických gombíkov a programovacieho modulu ProCook s prednastavenými programami a funkciami.

Inovovaný patentovaný tvar HomeMade

Nové rúry majú vďaka inovatívnemu konštrukčnému riešeniu mimoriadne veľký plne využiteľný objem 77 l a patentovaný tvar vnútorného priestoru HomeMade, ktorý vychádza z tradičných klenutých pecí na drevo.

Tento tvar bol teraz ešte vylepšený, rúry majú novú konštrukciu vykurovacích telies a nové usporiadanie ventilačných otvorov. Výsledkom je profesionálne rovnomerné pečenie a možnosť prípravy viacerých jedál naraz bez miešania vôní a chutí, a to až na piatich úrovniach naraz. A sú úsporné – všetky patria do energetickej triedy A+.

Pre začiatočníkov aj profesionálov

Majú teplotný rozsah až do pôsobivých 300 °C, teplotnú sondu, jedinečnú funkciu na pečenie mrazených jedál bez predhrievania rúry a tiež niečo, čo je na trhu jedinečné – dvoj- a dokonca trojfázové pečenie. Môžete si tak vopred nastaviť až tri časy a rôzne teploty, aby ste mohli pripraviť aj tie najzložitejšie jedlá, a nemusíte pritom kontrolovať rúru. Alebo si vyberte jeden z mnohých – až 22 – automatických receptov pre začiatočníkov. Sú osvedčené a zaručene vás nesklamú, ani keď nie ste v kuchyni úplne doma.

Dokážu tiež zdravo fritovať horúcim vzduchom bez tuku alebo piecť s pridaním pary. Skvelá je aj pyrolitická alebo parná funkcia na automatické čistenie a mnoho ďalších funkcií, ktoré vám uľahčia každodenný život.

Nové umývačky riadu pre skutočne čistý a suchý riad

Ďalšie ocenenie German Design Award získalo Gorenje za novú generáciu vstavaných umývačiek riadu s XXL kapacitou a jedinečnou patentovanou UV technológiou, ktorá bezpečne odstraňuje 99,9 % všetkých škodlivých mikroorganizmov vrátane vírusov aj pri nižších teplotách. Pre čisté a svieže prostredie v umývačke riadu medzi umývacími cyklami sú vybavené ešte aj ionizačnou technológiou.

Jedinečné je patentované automatické dávkovanie pracieho prostriedku približne na celý mesiac dopredu. Medzinárodná odborná porota ocenila aj dokonalé a úsporné sušenie pomocou systému Smart UltraDry s dvoma ventilátormi a riadenou výmenou vzduchu pri pootvorených dvierkach na konci sušenia.

Inteligentná domácnosť a voľné ruky ako bonus

Pre milovníkov nových technológií sú najvybavenejšie modely ocenených nových vstavaných rúr a umývačiek riadu vybavené aj integrovanou wifi, ktoré možno potom jednoducho ovládať na diaľku prostredníctvom aplikácie ConnectLife. Aplikácia je tiež zdrojom tipov a receptov a môžete k nej pripojiť aj ďalšie spotrebiče Gorenje s wifi. To znamená, že okrem rúry a umývačky riadu aj chladničku a v budúcnosti aj ďalšie domáce spotrebiče. Môžete si tak vytvoriť inteligentnú domácnosť a mať prehľad o všetkom, čo sa doma deje.

Tip na výkonnú a všestrannú rúru OptiBake

Inteligentná XXL rúra Gorenje BPSAX6747A08BGWI má 22 automatických programov vrátane parných pre najobľúbenejšie pokrmy, teplotnú sondu a dokáže piecť s presnosťou na jeden stupeň od 30 °C do 300 °C. Má patentovaný, inovovaný klenutý vnútorný priestor inšpirovaný starými kamennými pecami, ktorý spolu s cirkuláciou vzduchu MultiFlow 360° zaručuje profesionálne rovnomerné pečenie a prípravu pokrmov až na piatich úrovniach naraz. Má tiež jedinečnú funkciu pečenia v dvoch alebo troch krokoch, pri ktorej na začiatku nastavíte spôsob ohrevu, teplotu a čas a ostatné necháte na rúre. K dispozícii je aj program na teplovzdušné fritovanie bez tuku, automatické pečenie mäsa so sondou, pomalé pečenie, pečenie mrazených jedál alebo šetrné rozmrazovanie, ohrievanie tanierov a mnoho ďalších. Ku komfortu prispieva postupné tlmené otváranie a zatváranie dvierok rúry a teleskopické výsuvy na dvoch úrovniach. Praktické je aj automatické čistenie vnútorného priestoru z extra odolného smaltu bez použitia chemikálií pomocou pyrolýzy. Súčasťou príslušenstva je aj perforovaný plech na teplovzdušné fritovanie alebo grilovanie. Rúru s wifi možno ovládať pomocou gombíkov a LED displeja, ako aj prostredníctvom telefónu alebo tabletu a aplikácie ConnectLife aj na diaľku. Stojí 799 EUR.

sk.gorenje.com