Prezúvanie pneumatík sa blíži. Čo by ste mali vedieť?

Prezúvanie pneumatík sa blíži. Čo by ste mali vedieť?

- Kategória: Domácnosť a internet
1166
Komentáre vypnuté na Prezúvanie pneumatík sa blíži. Čo by ste mali vedieť?

Aj keď si to mnohí z nás ešte asi neuvedomujú, zima je už pomaly, ale isto za dverami. Áno, leto ešte len nedávno skončilo, ba dokonca niektorí ešte len prišli z dovolenky, no čas letí skutočne rýchlo, a práve preto by ste mali zbystriť pozornosť aj vy. Obzvlášť, ak ste vodičom, keďže prezúvanie pneumatík čaká v blízkej budúcnosti aj vás. Ak sa chcete vyhnúť nekonečným radám v servisoch, prípadne v predajniach s pneumatikami, neváhajte a vyberte si nové zimné pneu ešte dnes!

Zimné pneumatiky nezamrznú!

Už na úvod si treba uvedomiť, že len zimné pneumatiky poskytujú počas zimy skutočné bezpečie a spoľahlivú jazdu, nech je už vozovka akákoľvek. Keby si totiž pneumatiky neprezujete, zmes letných pneumatík nie je prispôsobená na nízke teploty, čiže by sa stala behom krátkej chvíle nepružná a pneumatiky by vám jednoducho zamrzli. To sa však nedá povedať o zimných pneu, ktoré sú špeciálne vyrobené a prispôsobené na mínusové teploty, ba dokonca extrémny výkyvy počasia, ktoré sa síce nevyskytujú zrovna u nás na Slovensku, no aj tak netreba tento fakt ignorovať. Pneumatiky Matador poskytujú nielen komfortnú, bezpečnú a tichú prevádzku, ale tiež atraktívny vzhľad, ktorý vás očarí od prvého momentu! A nezabudnite ani na plechové disky, ktoré chránia brzdy vozidla pred nečistotami a prachom, no okrem toho zvyšujú bezpečnosť jazdy na mokrej vozovke.

Kde mám pneumatiky skladovať?

Ak už teraz premýšľate, kde uskladníte vaše letné pneu, treba si zapamätať, že ideálne je suché, chladné a tmavé miesto, kde nedochádza ku kontaktu s benzínom, olejom či inými chemikáliami, ktoré by mohli narušiť ich štruktúru. Je v podstate jedno, či skladujete zimné, letné alebo celoročné pneumatiky, treba s nimi manipulovať opatrne, aby bola aj naďalej zachovaná ich životnosť a jazdné vlastnosti. Jedným z riešení je tiež umiestnenie v pneu servise, kde sa o vaše pneumatiky postarajú po celý čas odborníci, čo ocenia najmä vodiči, ktorí nemajú možnosť uskladnenia pneumatík doma, resp. v garáži.