Príčiny vzniku vačkov pod očami: Môže to byť vážnejšie, ako sa zdá

Príčiny vzniku vačkov pod očami: Môže to byť vážnejšie, ako sa zdá

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1367
Komentáre vypnuté na Príčiny vzniku vačkov pod očami: Môže to byť vážnejšie, ako sa zdá

Nejedného z nás trápia nepríjemné opuchy očí, prípadne vačky pod nimi, za ktorých vznikom stojí mnoho príčin. Únava, zlý životný štýl, nejaké ochorenie.

Ak sa u vás vačky taktiež objavili a nemiznú, mali by ste spozornieť. Možno je za tým aj niečo vážnejšie…

Vačky pod očami – signál ochorenia

Mnohokrát je príčinou vzniku vačkov pod očami nočné flámovanie či z iného dôvodu prebdené noci. Avšak neraz sú signálom vážnejších zdravotných problémov, počnúc bežnými alergiami cez poruchy štítnej žľazy až po vážne choroby srdca a obličiek.

Ak sa teda u vás objavujú opuchnuté viečka častejšie, je čas vyhľadať odborníka, aby odhalil príčinu.

Pravá príčina vzniku vačkov pod očami

Niekoho trápi nadmerné ochlpenie, ktorého sa zbavuje pravidelným odstránením chĺpkov, iných zasa nepekné vačky pod očami. Najbežnejšími zdravotnými príčinami opuchov pod očami sú alergie, ďalej ochorenia štítnej žľazy, očné zápaly, no i choroby srdca a obličiek.

V prípade, že vám oči opúchajú vplyvom alergickej reakcie, je to sprevádzané aj ďalšími znakmi slzenie, začervenanie či svrbenie očí. Riešením bývajú antihistaminiká, očné kvapky, a najmä vyvarovanie sa dráždiacim alergénom.

S očnými zápalmi to býva o čosi komplikovanejšie, nakoľko sa môžu prejaviť aj hnisavými výtokmi, pálením alebo začervenaným beľmom. Tu už pomôžu iba antivirotiká alebo antibiotika, ktoré v kombinácii s kvapkami na zápal zaberajú.

V prípadoch opuchov viečok a očí spôsobených poruchou štítnej žľazy je nevyhnutné začať liečiť samotnú chorobu, nielen opuch, ktorý je jej dôsledkom.

Pokiaľ by sa pri problémoch s očami objavili aj iné ťažkosti, trebárs opuchy končatín, tváre alebo dýchacie problémy, návšteva profesionála je neodkladná. Vždy je potrebné začať praktickým lekárom, ktorý následne určí, čo opuchy zapríčinilo a ak je to potrebné, pošle pacienta k špecialistovi.