Prvý rok na výške? Tieto tipy sa vám zídu

Prvý rok na výške? Tieto tipy sa vám zídu

- Kategória: Domácnosť a internet
1041
Komentáre vypnuté na Prvý rok na výške? Tieto tipy sa vám zídu

Prváci bývajú po nástupe na vysokú školu často zaskočení. Jasné, každý im opisuje burácajúci vysokoškolský život na parties a chodboviciach, no o strastiach sa už nikto nezmieni. Čo všetko musíte pri nástupe na výšku vedieť?

Obedy sú to najlepšie, čo vás stretne

Študentské jedálne, školské bufety, fast-foody a kebapy budú vaše najobľúbenejšie miesta. Po nezáźivnej a dlhej výuke bude teplé jedlo pôsobiť ako vykúpenie, hlavne vtedy, keď si nemôžete variť. Najedený študent má potom aj viac energie písať diplomovú prácu.

Spánok je dôležitý, pokojne aj cez deň

Spíte radi? Tak si zvyknite, že kvôli spolubývajúcim sa môźno nevyspíte. Naučte sa však využiť každú voľnú hodinku na dohnanie nočného spánku. Ak nahradíte tie 3 zameškané hodiny v dvoch krátkych spánkoch počas dňa, nerozhádžete si bioriytmus a vaše telo vám za odpočinok poďakuje.

Filtrujte dôležité a nedôležité veci

Seriály, filmy, Facebook aj pivo máme radi, no nie sú dôleźité. Na rozdiel od toho preventívka u lekára, čas s rodičmi, spánok alebo písanie záverečnej práce dôležité sú. Najprv sa zbavte dôležitých povinností, potom si môžete dopriať radosť a odpočinok podľa vlastného výberu.

Voľný čas? Cez víkend

Cez týždeň zabudnite na všelijaké výlety. Parties bývajú hlavne utorky a stredy, no stredy a štvrtky býva aj veľa práce v škole. Nestavajte zábavu pred štúdium. Maximálne tak v prípade, že chcete na škole ostať len rok a predĺžiť si tak detstvo.

Káva je kamarát

Vďaka kvalitnej káve dokážete prebdieť aj cleú noc napríklad pri písaní bakalárskej práce. Kvalitná káva okrem iného pozitívne vplýva na organizmus, čistí ho a detoxikuje. Zabudnite na 3v1 a instantnú kávu, zaobstarajte si sypanú kávu alebo si radšej kúpte jedno presso. Urobíte len dobre.