Premenlivé počasie? Buďte vždy pripravená

Premenlivé počasie? Buďte vždy pripravená

- Kategória: Zdravie & životný štýl
924
Komentáre vypnuté na Premenlivé počasie? Buďte vždy pripravená

Jeseň so sebou prináša aj negatívne stránky, a to dažde a nízke teploty. Práve tie sú častým zdrojom našich chorôb a viróz. Dobre oblečená žena sa však prechladnutia báť nemusí. Prečo?

Dlhá bunda je základ

Dámske bundy si prešli dlhým vývojom a dnes máme k dispozícii naozaj stovky druhov búnd. Elegantné, športové, koženné, pestrofarebné, prechodné i zimné. Základom však je, aby vás bunda vždy dostatočne hriala a nepremokla.

Poistite sa dlhou mikinou

Dlhé mikiny sú ideálnym spoločníkom pod dlhú bundu a pod kabát. Ochránia vaše obličky pred vetrom aj v prípade, že si posedíte niekde vonku na lavičke počas romantickej prechádzky, a na druhej strane vyzerajú jednoducho skvele.

Chráňte si krk a hlavu

Rôzne novinky zo sveta módy nám dovoľujú ochrániť krk aj hlavu jedným praktickým kúskom oblečenia. Šatky alebo odopínateľné kapucne majú svoj význam najmä počas tých upršaných dní. Nenechajte si pokaziť jeseň nádchou a prechladnutím.

Pekné topánky, hrubé ponožky

Nohy v teple a v suchu sú základ. Ak do toho vyzerajú dobre v parádnych topánkach, máte vyhraté. Nestavte však vždy na lásku na prvý pohľad, kupujte si len kvalitnú obuv, ktorá vydrží aj drsnejšie podmienky.

Nesadajte si na studené

Pokiaľ je to možné a nemáte na sebe dlhý kabát s dlhou mikinou, nesadajte si na studené podklady, napríklad betón alebo plech. Ušetríte si tak problém s návštevou lekára, ktorú nemá rád naozaj nikto z nás.