Skvelá chuť vyprážaných dobrôt len s kvapkou oleja…

Skvelá chuť vyprážaných dobrôt len s kvapkou oleja…

- Kategória: Domácnosť a internet
375
Komentáre vypnuté na Skvelá chuť vyprážaných dobrôt len s kvapkou oleja…
Teplovzdušná fritéza Gorenje AF1409DB

Nový rok je tu a s ním aj množstvo predsavzatí. Najčastejším je, ako inak, urobiť niečo pre svoje zdravie. To však nemusí nevyhnutne znamenať, že musíte držať najrôznejšie diéty. Môžete si pochutnať aj na vyprážaných pochúťkach, len ich musíte pripraviť z kvalitných surovín a s minimálnym množstvom tuku.  V teplovzdušnej fritéze vám postačí len jedna lyžica oleja, ale bez problémov sa zaobídete aj bez nej.

Dokonalá chuť chrumkavej kôrky so šťavnatým, ľahko opečeným stredom cibuľových krúžkov, pikantných kuracích nugetiek alebo domácich muffinov je jednoducho neodolateľná. Dobrou správou je, že si môžete dopriať aj zdravú verziu týchto pochúťok.

Potrebujete len kvalitnú teplovzdušnú fritézu, napríklad Gorenje AF1409DB. A lyžičku, maximálne dve lyžice oleja, ktorý nalejete na dno vyberateľného koša na prípravu jedla. Pomôcť si však môžete aj rozprašovačom, z ktorého sa na povrch pripravovaných dobrôt dostane sotva badateľná hmla mikrokvapôčok oleja.

Aj takéto malé množstvo tuku zabezpečí, že pripravované pokrmy získajú v teplovzdušnej fritéze požadovaný zlatistý a chrumkavý povrch. Za krátky čas tak pripravíte chutné pohostenie pre rodinu alebo priateľov – zdravo a bez nepríjemných výparov, ktoré by vás obťažovali ešte dlho po tom, čo budete mať všetko zjedené.

„O všetko sa postará horúci vzduch, ktorý cirkuluje zhora nadol a späť cez vnútorné steny nádoby, čím sa zabezpečí dokonalá distribúcia tepla,“ vysvetľuje Jana Neuszerová, odborníčka značky Gorenje.

Okrem klasického vyprážania slaných jedál môžete teplovzdušnú fritézu použiť aj na prípravu sladkých dezertov, ako sú muffiny, sušienky, koláče alebo dokonca na praženie orechov, semienok či korenia nasucho.

Produktový tip

Teplovzdušná fritéza Gorenje AF1409DB je vybavená vysokorýchlostným konvekčným systémom. Tento systém zabezpečuje dokonalú distribúciu tepla – vzduch cirkuluje zhora nadol a späť cez vnútorné steny nádoby. Môžete tak pripraviť vyprážané alebo pečené pokrmy s rovnako lahodnou chuťou, ale zdravým spôsobom – pomocou horúceho vzduchu s minimálnym množstvom tuku alebo bez neho a bez nepríjemných výparov. Extra veľká nádoba s nepriľnavým povrchom  s celkovým objemom 3,5 l je vybavená praktickou rukoväťou, ktorá sa hodí najmä pri následnom servírovaní. Protišmykové nožičky zaisťujú dokonalú stabilitu počas prebiehajúcej prípravy jedál. Keďže každý pokrm má iné požiadavky na prípravu, fritéza ponúka deväť prednastavených programov s nastaviteľnou teplotou od 80 do 200 °C. Môžete  v nej vyprážať rezne alebo hranolky pre celú rodinu, ako aj sladké jedlá a zákusky. Všetko potrebné ľahko nastavíte na prehľadnom LCD displeji s dotykovým ovládaním a decentným podsvietením. Praktická je aj funkcia časovača, ktorý možno nastaviť až na 60 minút. Spotrebič má príkon až 1400 W a váži 4,5 kg. Odporúčaná cena je 106 EUR.

 

sk.gorenje.com