Starostlivosť o vlasy počas leta

Starostlivosť o vlasy počas leta

- Kategória: Krása
3070
Komentáre vypnuté na Starostlivosť o vlasy počas leta
Fashion portrait of young hippie woman in summer sunny day

Počas leta dá slniečko našim vlasom poriadne zabrať. Neustále slnenie a kúpanie sa v slanej či v chlórovanej vode nie je vôbec pre vlasy prospešné. A keď sa k tomu pridá i tepelná úprava fénom či kulmou, vlasy môžu vyzerať po lete naozaj katastrofálne. Venujte im teda dostatočnú a pravidelnú starostlivosť, aby boli aj naďalej zdravé a dostatočne hydratované.

Vhodný šampón

Je pravda, že nie všetky šampóny sú ideálne na suché a poškodené vlasy vplyvom slnečného žiarenia. Používajte teda taký šampón, ktorý neobsahuje žiadne  škodlivé chemické či syntetické látky, ktoré by im mohli ešte viac ublížiť. Zvoľte skôr šampón a balzam na vlasy, ktorý im poskytne dostatočnú hydratáciu a ochranu pre tepelným vplyvom. Môžete použiť aj arganový olej, ktorý je bohatý na vitamíny a antioxidantny, ktoré potrebujú nielen naše vlasy, ale aj pokožka.

Maska na vlasy

Pokiaľ si vlasy farbíte, nezabudnite ich farbu dostatočne chrániť. Ochranu zabezpečíte maskou na vlasy, ktorá ich ochráni pred poškodením a zanechá ich lesklé a hodvábne po celý deň. Zamerajte sa na takú, ktorá je určená na oslabené vlasy bez lesku. Výrazne vaše vlasy posilní, ochráni ich farbu a bez obáv budete môcť používať kulmu či žehličku na vlasy. Masku si doprajte aspoň každý tretí deň a nechajte ju pôsobiť pokojne aj 20 minút.

Long healthy blond hair and cumb

Dajte sa ostrihať

Nemyslím tým, aby ste sa dali ostrihať na krátko a zbavili sa nádhernej hustej hrivy. No pokiaľ zanedbáte pravidelnú návštevu kaderníka, vlasy môžu ostať unavené a bez života. Pokiaľ ste sa však rozhodli pre výraznú zmenu strihu vlasov, zvoľte skôr taký účes, ktorý nebude príliš náročný na tepelnú úpravu.

 

Zdroj: http://www.kidspot.com.au/MySpot-beauty-5-top-tips-for-sensational-summer-hair+6291+176+article.htm

Obrázky:  soup studio + hitdelight / Dollar Photo Club