Tipy ako sa starať o spodné prádlo, aby vydržalo čo najdlhšie

Tipy ako sa starať o spodné prádlo, aby vydržalo čo najdlhšie

- Kategória: Zaujímavosti
387
Komentáre vypnuté na Tipy ako sa starať o spodné prádlo, aby vydržalo čo najdlhšie
Tipy ako sa starať o spodné prádlo, aby vydržalo čo najdlhšie

Máte na výber veľa typov nádherného spodného prádla a je to pre vás každodenný základ? Problémom však často býva, že aj keď si zvolíte obľúbenú podprsenku či nohavičky, nevyzerajú už ako nové. Zahodiť vaše obľúbené kúsky nemusí byť vždy riešenie. Pozrite sa na týchto pár tipov, nielen ako sa o dlhoročné spodné prádlo či oblečenie postarať, dôležité je, správne si vybrať.

Vyberte si správne

Váš vek by nemal zohrávať žiadnu úlohu. Rovnako ani to či je vaše poprsie menšie alebo väčšie. Či už ste v mladšom alebo pokročilom veku, každá zo žien by si mala vedieť nájsť tú správnu podprsenku. S veľkosťou košíkov či rôznorodosťou materiálov vedia dnes pomôcť aj online poradenstvá. Taktiež je dobré vedieť na akú príležitosť si dané spodné prádlo kupujete. Váš výber vtedy môže ovplyvniť viacero faktorov:

 • tvar poprsia, o ktorý by sa mohli postarať vystužené (push-up) podprsenky,
 • mäkšie poprsie môžu zaistiť podprsenky bez výstuže,
 • o vašu siluetu sa zas môžu postarať korzety,
 • a mamičky by nemali zabúdať na pohodlné materské podprsenky.

Ak už viete aký typ podprsenky či spodného prádla by ste chceli, stačí už len poznať správne miery. Na čo všetko si treba dať pozor pri meraní vašich kriviek? Pozrite si týchto pár bodov:

 • vhodné zapínanie – nemalo by byť ani príliš natiahnuté ani voľné,
 • ramienka – môžete si zvoliť tenšie alebo širšie,
 • kostice – mali by sa správne dotýkať vášho tela a poprsia.

S výberom správnej podprsenky na akúkoľvek príležitosť by teda už nemal byť problém. Takto správne vybrané spodné prádlo bude robiť radosť nielen vám, ale aj vaším partnerom.

Dlhoročná životnosť

Nestačí sa starať len o pokožku či istý zovňajšok. Ak sa chcete cítiť pohodlne v tom čo nosíte, nemali by ste zabúdať na správne a pravidelné čistenie vášho spodného prádla či iných kusov oblečenia. Vraj každá domáca žienka by mala poznať ako sa o daný materiál treba starať, no pri dnešných naozaj rôznych materiáloch sa môže hocikto pomýliť.

Nezáleží na tom, akú výkonnú či drahú práčku máte. Dokonca nemusíte pokladať za nutnosť používať tie najdrahšie pracie prostriedky. Niekedy stačí naozaj málo a dokážete sa o vašu obľúbenú podprsenku či nočnú blúzku postarať oveľa lepšie a kvalitnejšie.

Napríklad, pri takej podprsenke či nohavičkách sa môžete hravo inšpirovať týmto radami, aby ste ju naďalej mohli čo najviac využívať:

 • perte podprsenky v rukách (malo by sa to týkať najmä luxusnejších typov),
 • snažte sa obmedziť aviváž,
 • príliš vaše jemné prádlo nežmýkajte, použite mäkký uterák,
 • nenoste jednu podprsenku dlhodobo – striedajte ich,
 • na krehké materiály používajte vrecka na pranie.

Takto šetrné zaobchádzanie s vaším spodným prádlom by mu malo zaručiť oveľa dlhšiu životnosť, než aby ste svoje kúsky prali na vysokých teplotách a sušili v sušičke.

Zodpovedné pranie v práčke

Ak náhodu patríte k tým, čo nemajú toľko času na ručné pranie svojho spodného oblečenia mali by ste aspoň poznať postupy, ako správne prať jemné oblečenie (napríklad: podprsenky, nohavičky, luxusné prádlo, nočné košele, ponožky…) a samozrejme, aj ako ho správne sušiť či žehliť. Tipy ako prať rôzne druhy oblečenia či spodného prádla je nespočetné množstvo, preto je dobré poznať niektoré z nich:

Triedenie podľa materiálu či farby

Toto by mohli zvládať nielen ženy, ale aj muži. Svetlé, tmavé, farebné. Na prvý pohľad veľmi jednoduché, no aj tak sa stane, že si to niektorí mýlia. Najzodpovednejšie by ste sa mali správať k bielemu prádlu. Snažte sa ho prať vždy osobitne, pričom je dobré dávať pozor aj na modernejšie tvary oblečenia, ktoré disponuju rôznymi farebnými vzormi. Také vzory by mohli poškodiť vašu obľúbenú blúzku, preto pre takýto kus oblečenia zvolte radšej farebné zaradenie.

Čo sa týka materiálu spodné prádlo by ste mali prať vo vhodných vreckách na pranie. Tieto vrecúška môžete rovnako využiť aj pri krehkom materiále, aby sa zbytočne nepoškodilo.

Výber správneho pracieho prostriedku

Aj tu by malo platiť pravidlo, kedy a ako použiť pracie prostriedky či gély na rôzne druhy oblečenia. Na výber máte dnes množstvo prípravkov rozdeľujúce sa aj podľa toho či ste alergický na rôzne prísady v práškoch alebo si prádlo radi prevoniate.

Avšak všetkého veľa škodí, preto by ste vždy mali dbať na to, koľko pracieho gélu alebo prášku použijete, a samozrejme o aký materiál ide – vlna, hodváb, vlnené či plátené oblečenie.

Prírodnejšou alternatívou by mohli byť ekologické pracie prostriedky, u ktorých sa výraznej vône či nebezpečných látok báť nemusíte a sú vhodné pre alergikov.

Pozor s avivážou a plnou práčkou

Každá práčka – iná veľkosť bubnu. Na veľkosti teda záleží. Ak by ste do práčky dali obrovské množstvo prádla, nemuselo by sa dobre vyprať a svoju pomocníčku by ste tak zbytočne predčasne opotrebovali. Lepšie je dať len toľko prádla, aby ostala medzera medzi bubnom a oblečením – teda toľko, aby ste tam umiestnili vystretú ruku.

Pri aviváži platí to isté, veľké množstvo narobí viac škody. Niektoré kusy oblečenie aviváž ani neznesú. Je teda na vás či si zvolíte tento druh prostriedku alebo použijete voňavé mydlá.

Teplota prania a program

Cyklus, ktorý pri praní volíte by mal predovšetkým zodpovedať materiálu v práčke. To isté platí o teplote. Nie je totiž vhodné používať vysoké teploty, napr. 60°C pri veľmi jemných vláknach. Naopak najbežnejšie teplota pri praní by mala byť 40°C, čím určite nič nepokazíte. V zásade platí určite jedno – mali by ste si prezerať štítky na oblečení.

Sušenie a ďalšia údržba

Do tejto kategórie by sa dalo zaradiť sušenie v sušičke. Pokiaľ potrebujete vaše najpríťažlivejšie kúsky oblečenia suché čo najskôr, sušička je vhodným riešením. Pravdou však je, že takto rýchlo usušené spodné prádlo či iné druhy oblečenia sa môžu rýchlejšie poškodiť – znehodnotiť. Po čase by tak mohli pôsobiť rozťahane alebo vyblednuto. Preto je dobré sušiť oblečenie azda čo najviac prirodzenie na sušiaku alebo niekde vonku. Druhým spôsobom by mohla byť moderná sušička s ekologickým systémom, ktorý oblečenie viac šetrí.

Nakoniec by už malo stačiť prádlo len správne udržiavať. Tu môžeme ešte zaradiť žehlenie či skladovanie. Pri žehlení je dobré dbať na správne zvolenu teplotu, ktorá je rozdielna pri väčšine materiálov. Potom už len hurá na správne uskladnenie, aby opätovne nepokrčilo.

Zvodné inšpirácie posilňujúce partnerský vzťah

Nato, aby váš intímny život bol neustále pestrý nestačí spodné prádlo len kupovať a prať. Je dobré vaše sexy kúsky aj nosiť. Či ste žena plnších alebo jemnejších tvarov, mali by ste si ukotviť pár zásad o nosení príťažlivejšieho oblečenia.

Malé prekvapenie

Chystáte sa s vašim partnerom von? Skúste sa zvodne naladiť.

Prekvitá váš šatník krásnymi šatami a chceli by ste ich ešte viac oživiť? Môžete využiť luxusné spodné prádlo, ktoré rady nosíte. Ak zvolíte obnažený chrbátik či väčší výstrih, hravo takéto šaty môžete oživiť čipkovanou podprsenkou, pod ktorou krásne vynikne poprsie.

Nenosíte takéto výzvy často? Nevadí. Práve preto, to vášho partnera určite milo prekvapí, a ak aj náhodou nemal najlepšiu náladu, teraz by sa vám už mohol naplno venovať.

Získajte muža farbami

Červená a čierna priťahujú.

Hľadáte kľúč ako oživiť váš intímny život? Nebojte sa trochu riskovať. Ak máte voľný večer, skúste ho venovať partnerovi. Červené spodné prádlo či luxusné čipkované podväzky neraz prilákajú vašu polovičku. Môžete si takéto perfektne vyprané sexy oblečenie skryť pod župan či jemnú blúzku, určite zabodujete.

Ste milovníkom čiernej? Neváhajte a staňte sa pre svojho partnera manželkou aj milenkou. Ak sa správne staráte o zvodné kúsky, potom by vám nemalo nič prekážať tomu, aby ste takéto podprsenky či nohavičky nosili. Možno sa ani nenazdáte a zistíte, že k posilneniu intímnej sféry vzťahu, stačí tak málo.

Zabávajte sa

Nestrácajte ani minútu. Ísť raz za čas von by mohlo pomôcť nielen vám, no môže to posilniť aj váš vzťah. Bojíte sa, že prídete o svoju polovičku niekde v bare či na zábave a nemáte tento druh zábavy radi? Skúste sa zamerať na pár tipov, ako vzťah posilniť po milostnej, ale aj partnerskej stránke. Nielen ženy, ale aj muži môžu byť v tomto ohľade kreatívni:

 • Dobrodružstvo – môžete ísť na pekný výlet či menšiu dovolenku. Zistite kam by vaša polovička chcela ísť a strávte pár chvíľ spolu
 • Romantika – urobte si pekný večer. Spoločne sa navečerať alebo ísť neskôr do divadla, môže priniesť obom vytúženú zábavu a zahnať tak strach, že k sebe už nepatríte

Obnovte komunikáciu

Nato, aby ľudské vzťahy nestrácali dôveru a lásku navzájom, nestačí len prať, upratovať a variť v domácnosti. Často chýba to najpodstatnejšie – komunikácia. Mali by ste sa skúsiť opäť vrúcne porozprávať a predovšetkým môžete ukázať, že máte pre polovičku pochopenie. Nemala by chýbať ani pozornosť, aby ani jeden z vás nerozprával do vetra.

Nakoniec možno práve takto udržíte pohromade nielen čisté a krásne voňavé spodné prádlo, ktorým partnera rozveselíte, no posilnite tým aj vaše spolunažívanie.

 

Bianka Pokusová, PoctiveSEO.sk