Tipy, ako zvládnuť bývanie osamote

Tipy, ako zvládnuť bývanie osamote

- Kategória: Zaujímavosti
535
Komentáre vypnuté na Tipy, ako zvládnuť bývanie osamote
Tipy, ako zvládnuť bývanie osamoteTipy, ako zvládnuť bývanie osamote

Či už vám je zle z toho, ako vám mama hovorí, aby ste si upratali izbu, alebo ste skončili so spolubývajúcimi, alebo ste sa práve rozišli s partnerom, nakoniec ste sa rozhodli letieť sólo. Bývať osamote je vzrušujúci – a áno, aj trochu nervy drásajúci – zážitok. Ako pripravíte chutné jedlá len pre jednu osobu? Kto sa zbaví toho pavúka, ktorý číha pod posteľou? Čo robiť, ak sa pokazí sprcha? Odpovede na všetky tieto a ďalšie otázky nájdete nižšie.

Urobte si rozpočet

Aj keď ste zvyknutí spravovať si vlastné financie, náklady sa môžu nahromadiť, keď žijete sami. Platí to pre jednorazové nákupy (napríklad nový gauč do vašej novej obývačky), ako aj pre opakované (už žiadne rozdelenie energií s vašimi spolubývajúcimi). Sadnite si a vymyslite si realistický rozpočet pre všetky vaše výdavky, ktorý zahŕňa aj rezervu na nečakané výdavky (napríklad pokazenie kotla). Znepokojujú vás čísla? Nezľaknite sa – zistite, či existujú nejaké oblasti, ktoré by ste mohli upraviť, napríklad požičanie hesla vášho brata na Netflix alebo nákup použitého nábytku.

Majte po ruke zoznam tiesňových čísel

Práve keď sa chystáte zaliezť do svojej novej bielej postele 120 x 200 (takáto veľkosť pre jednu osobu luxus, do spálne sa zmestí viac iného nábytku, ale vedia sa na nej vyspať aj dvaja) s najnovším seriálom, internet prestane fungovať. Namiesto toho, aby ste trávili hodiny googlením, čo robiť, majte zoznam čísel uložených v telefóne alebo prilepených na stene pre všetky druhy núdze. To by malo zahŕňať: číslo majiteľa bytu a/alebo číslo majiteľa budovy, najbližšiu nemocnicu a/alebo lekáreň, vašu vodárenskú spoločnosť, vašu energetickú spoločnosť, zámočníka a – ak žijete s domácim zvieratkom, miestnu veterinárnu horúcu linku. Ak je to možné, získajte číslo aj na jedného z vašich susedov. Čo nás privádza k ďalšiemu bodu…

Buďte milí k susedom

Nemusíte byť najlepšími priateľmi s chlapom od vedľa, ale rozhodne sa oplatí naučiť sa mená svojich susedov a občas si s nimi vymieňať zdvorilosti. Prinajmenšom to zabezpečí, že vyzdvihnú váš balík, keď ho necháte vonku v daždi. Dúfajme však, že sa môžete spoľahnúť na svojho suseda, ktorý sa postará o vaše rastliny, keď ste preč, alebo vám pomôže, ak sa vymknete – a vy môžete urobiť to isté pre nich.

Naplňte byt vecami, ktoré vám robia radosť

Vždy ste chceli leňošku. Ibaže váš posledný spolubývajúci nebol z toho nápadu nadšený. No hádajte čo? Teraz môžete robiť presne to, čo chcete. Ale skôr, ako sa v obchodoch s dekoráciami a nábytkom zbláznite, urobte si prieskum, aby ste sa uistili, že kúsky, ktoré chcete, budú skutočne vyhovovať priestoru (a vášmu rozpočtu). Nechcete utrácať za luxusný kus nábytku, len aby ste si uvedomili, že zaberá celú obývačku. A nezabudnite si robiť radosť aj v spálni. Sada erotických pomôcok vám v tom dokonale pomôže, aj keď práve bývate sólo.

Udržujte veci čisté

Bez toho, aby vám niekto pripomenul, aby ste si odložili oblečenie alebo nahliadli do vašej chaotickej spálne, je ľahké nechať veci upadnúť do chaosu. Ale čistý priestor je šťastný priestor, takže odolajte pokušeniu nechať ten riad na zajtra alebo tú kopu bielizne na víkend. Nehovoríme, že musíte robiť hĺbkové čistenie každý deň, ale s trochou úsilia sa dá stihnúť veľa. Každú noc pred spaním upratujte päť minút, odložte veci a rýchlo utrite kuchynskú linku.

Zásobte sa základnými potrebami

Keď ste mali naposledy chrípku, vaša mama / spolubývajúca sa ponáhľala do lekárne vyzdvihnúť vreckovky, elektrolyty a lieky. Ale teraz, keď žijete sólo, je to všetko na vás. Majte po ruke zásoby liekov proti bolesti a iných liekov, vreckovky, teplomer a dezinfekčné spreje. To isté platí pre trvanlivé potraviny, zápalky, baterky a čokoľvek iné, čo by sa mohlo hodiť v nepravdepodobnom prípade núdze.