Touto aktivitou zabavíte svoje dieťa na dlhé hodiny

Touto aktivitou zabavíte svoje dieťa na dlhé hodiny

- Kategória: Rodina a deti, Zdravie & životný štýl
945
Komentáre vypnuté na Touto aktivitou zabavíte svoje dieťa na dlhé hodiny
Touto aktivitou zabavíte svoje dieťa na dlhé hodiny

Nájsť aktivity, ktoré by malé dieťa bavili viac ako zopár minút je značne problematické. Najmenšie deti chcú neustále skúšať niečo nové, odbehujú od jednej činnosti k druhej. Existujú však aktivity, ktoré ich zaujmú na dlhší čas. Ide o činnosti, pri ktorých môžu napodobniť dospelých. Napríklad jazdou na kolobežke.

Deti sa túžia podobať na dospelých

Každé malé dieťa túži po bicykli alebo po kolobežke. Je to dané tým, že vidia dospelých jazdiť na bicykloch, autách a iných dopravných prostriedkoch. Preto ak svojmu dieťaťu kúpite kolobežku, celkom iste kúpu neoľutujete. Kolobežka nielenže dieťa zabaví na celé hodiny, ale tiež zlepší jeho motorické a fyzické zdatnosti. Keď sa dieťa naučí jazdiť na kolobežke, nebude mať v budúcnosti problém jazdiť na bicykli. Väčším deťom môžete zaobstarať elektrickú kolobežku. Elektrická kolobežka je vhodná pre školákov, ktorí sa pomocou nej dostanú rýchlejšie do školy. Kolobežka však nie je určená len pre deti. Kúpte jednu sebe, partnerovi a zistíte, že ste na kolobežke nielen omladli, ale si aj vyformovali postavu a prečistili myšlienky. Iste vás zaujíma cena tohto dopravného prostriedku. Pre lepší prehľad o cenách a modeloch nielen kolobežiek kliknite na stránky internetového obchodu inSPORTline.

Ako vybrať bezpečnú kolobežku

Pri výbere detskej kolobežky dbajte na bezpečnosť. Ak budete s dieťaťom jazdiť prevažne po asfalte, môžete siahnuť po variante s menšími polyuretánovými kolesami. Na rodinný výlet do lesa by vám takáto kolobežka nestačila. Nezvládla by totiž otrasy a hrboľaté cesty. Na jazdu po nespevnenom teréne sú určené kolobežky s väčšími gumovými kolesami. Väčšina detských kolobežiek disponuje zadnými brzdami. Naozaj kvalitné a maximálne bezpečné sú kolobežky, ktoré majú V – brzdy alebo kotúčové brzdy. Okrem týchto parametrov si dobre premyslite výšku investície. Ak si kúpite lacnejší model kolobežky, môže sa vám stať, že o rok už na nej nebude môcť dieťa jazdiť, pretože príliš vyrastie alebo priberie. Preto voľte radšej modely kolobežiek s nastaviteľnými riadidlami a vyššou nosnosťou. Spomínali sme, že kolobežka je vhodným dopravným prostriedkom na cesty do školy. V prípade nepriaznivého počasia vaše dieťa ocení kolobežku, ktorá sa dá poskladať a dieťa sa môže s poskladanou kolobežkou zviesť domov autobusom. Ku kolobežke vám odporúčame kúpiť sadu chráničov a ochrannú prilbu.