Detským sedačkám na bicykle odzvonilo. Vsaďte na cyklovozík!

Detským sedačkám na bicykle odzvonilo. Vsaďte na cyklovozík!

- Kategória: Rodina a deti
398
Komentáre vypnuté na Detským sedačkám na bicykle odzvonilo. Vsaďte na cyklovozík!
Detským sedačkám na bicykle odzvonilo. Vsaďte na cyklovozík!

Pamätáte si ešte na sedačky na bicykle z vášho detstva? Išlo o veľmi jednoduchú konštrukciu skladajúcu sa z nepohodlného sedadla, ktorého jediné zabezpečenie boli kovové obruče. Dnešné sedačky sú síce oveľa pohodlnejšie a bezpečnejšie, ale nikdy sa nevyrovnajú cyklovozíkom za bicykel.

Na celodenný cyklistický výlet i na dovolenku

Vďaka cyklovozíku môžete svoje deti zobrať na celodenný cyklovýlet alebo na dlhšiu cyklistickú dovolenku. Všetky batožiny hravo odvezú strešné boxy a samotné bicykle upevníte na nosiče bicyklov na ťažné zariadenie. Do objemnejšieho strešného boxu sa vám zmestí dokonca aj detský kočík a cyklovozík. Cyklovozík nie je len rozmarom alebo zbytočne vyhodenými peniazmi. Detský cyklovozík využijete nielen počas dlhých rodinných výletoch na bicykloch, ale aj počas bežného dňa. Cyklovozík sa dá zmeniť na klasický detský kočík alebo na zariadenie, v ktorom odveziete dieťa pri behu či pri korčuľovaní. Cyklovozíky by mali byť nevyhnutnou výbavou každého aktívneho človeka, ktorý rád športuje a miluje výlety v prírode. Možno si poviete, že na čo kupovať cyklovozík, keď za oveľa menej peňazí viete zohnať detskú sedačku. Je pravda, že na sedačke ušetríte, ale tiež ohrozíte svoje dieťa a nevychutnáte si plne jazdu na bicykli. Cyklovozík má však oveľa viacej výhod, ktoré si priblížime v nasledujúcich riadkoch.

Cyklovozík si zamilujete vy a aj vaše deti

Viete, že cyklovozíky sa vyrábajú v modeloch pre jedno, ale aj pre dve deti? Táto správa iste potešila rodičov, ktorí si mysleli, že budú musieť svoje milované bicykle odložiť na niekoľko rokov do pivnice. Detské cyklovozíky môžete používať prakticky od narodenia dieťaťa až do približne 6 rokov v závislosti od nosnosti vozíka. Znamená to, že ak si investíciu do cyklovozíka rozrátate na roky, zistíte, že ide o zanedbateľnú položku. Po odrastení detí mnohí ľudia využívajú cyklovozík na vozenie nákupov alebo ho predajú na bazári. Najväčšou prednosťou cyklovozíka je však iná ich vlastnosť. Ide o maximálne bezpečie a komfort jazdy pre dieťa i pre cyklistu. Cyklovozíky sa vyrábajú s odpružením, ktoré zvládne náročný terén bez toho, aby dieťa vo vnútri vozíka pocítilo otrasy. Zároveň cyklista necíti zvýšenú záťaž pri bicyklovaní. Veď pri športovaní ide predovšetkým o dobrý pocit z pohybu, a preto neváhajte a zaobstarajte vášmu dieťaťu kvalitný cyklovozík.