Trávte viac času so svojimi deťmi

Trávte viac času so svojimi deťmi

- Kategória: Domácnosť a internet
1411
Komentáre vypnuté na Trávte viac času so svojimi deťmi

Mnohí rodičia si po pracovnej dobe nenájdu čas na deti. Treba upratať, vyžehliť, vyprať, uvariť a čas na deti nezvýši. Uvedomte si, že robíte veľkú chybu. Pri výchove dieťaťa zohráva dôležitú úlohu aj interakcia rodičov. Ak ich budete odsúvať na druhú koľaj, v budúcnosti vám môžu spôsobiť množstvo problémov. Už teraz je na Slovensku množstvo nezvládateľnej mládeže, ktorú má problém vychovávať rodič, nie to ešte školský pedagóg.

Blížiace sa letné prázdniny využite na spoločné aktivity

Má vaše dieťa rado históriu? Pozrelo by si krásne mestá a išlo by do ZOO? Vezmite ho tam. Skúste svoje povinnosti odsunúť aspoň na chvíľu nabok a vezmite svoje deti na výlet. Blížiace sa letné prázdniny vám poskytujú vynikajúcu príležitosť. Krásne letné počasie, obdobie dovoleniek a najmä letné prázdniny vašich detí vám zahrajú do karát.

Hrajte puzzle

Aj počas letných prázdnin sa môže počasie trošku pokaziť. Ak nechcete, aby vaše deti trávili všetok čas len pri počítači, kúpte im puzzle 5000. Pri týchto puzzle vaše dieťa strávi určite viac času ako pri obľúbených počítačových hrách. Zároveň bude rozvíjať svoje logické myslenie.

Ak viete, že nezvládne takéto množstvo dielikov, skúste mu kúpiť menšie puzzle 1000. Množstvo obchodov ponúka aj väčšie, ale aj menšie puzzle. 1000, 5000, drevené alebo 2000 – aj takýmito puzzle sa chvália hračkárstvá.

Pri vyberaní puzzle pre svoje dieťa môžete natrafiť aj na novinku 3D puzzle. 3D efekt máte možnosť vidieť aj na puzzle, nielen v kine. Doba sa neuveriteľne posúva. Tak prečo to nevyužiť a nekúpiť svojim ratolestiam zaujímavé puzzle? Pripravte si chutný nápoj, dobrotku a prisadnite si k deťom. Stavajte všetci spolu.

Vyrábajte si hračky

Máte doma ratolesti, ktoré chodia ešte na základnú školu? Vezmite staré nepotrebné veci a pustite sa do výroby hračiek. Zožeňte si staré krabice, fixky a vytvorte pre svoje ratolesti lacné hračky. Pri výrobe hračiek sa zabavíte a zároveň aj ušetríte. Ceny hračiek sú v súčasnosti extrémne vysoké. Skúste si so svojimi deťmi vyrobiť nové hračky. Uvidíte, že hodnotu týchto hračiek si budú viac vážiť.