Typy detských cyklovozíkov a ich výhody

Typy detských cyklovozíkov a ich výhody

- Kategória: Rodina a deti
500
Komentáre vypnuté na Typy detských cyklovozíkov a ich výhody
Typy detských cyklovozíkov a ich výhody

Detské cyklovozíky nájdu svoje využitie predovšetkým od jari do jesene. Aktívne zameraní ľudia vďaka cyklovozíku nestratia možnosť športovania ani pri malom dieťati. Navyše sa vozíky pre deti vyrábajú vo viacerých modeloch a ich možnosti využitia sa dajú rozšíriť rôznymi doplnkovými modulmi.

Výhody detských cyklovozíkov sú nespočetné

V prípade, že vlastníte automobil a radi chodíte na dlhé výlety, cyklovozík bude pre vás počas ciest spásou vo viacerých aspektoch. Prevážanie detského vozíka umožňujú strešné boxy a dajú sa zložiť aj do kufra vozidla. Tak ako sa pre vášnivých cyklistov stali nosiče bicyklov denne využívaným cyklistickým doplnkom, tak sa pre vás a vaše dieťa stane cyklovozík verným pomocníkom. Najväčšie výhody cyklovozíkov sú nasledovné:

  • Cyklistiku si môžete užívať spoločne s najmenšou ratolesťou.
  • Okrem bicyklovania využijete cyklovozík pri joggingu alebo korčuľovaní.
  • Cyklovozík si ihneď obľúbi i vaše dieťa. Jazda v ňom je veľmi pohodlná a zábavná. Priezory na stranách vozíka robia z jazdy dobrodružstvo.
  • V cyklovozíku zaspí dieťa rýchlejšie ako v klasickom kočíku.
  • Do cyklovozíka dokážete vďaka množstvu úložných priestorov schovať veľa užitočných maličkostí.
  • Existujú dokonca cyklovozíky pre dve deti – ideálny prepravný prostriedok pre deti počas dovolenky.
  • Detské cyklovozíky sú veľmi skladné a odolné. Vydržia vám dlhé roky.
  • V cyklovozíku môžete voziť deti od narodenia až do približne piatich rokov.
  • Detské cyklovozíky sú maximálne bezpečné. Disponujú vložkami na sedenie, odvetrávaním, ochrannými clonami, brzdami, odpružením a inými bezpečnostnými prvkami.
  • Po odrastení detí môžete vozík využívať pri nákupoch alebo prevoze domáceho maznáčika.

Typy detských cyklovozíkov

Základný model cyklovozíka sa pripevňuje na os zadného kolesa bicykla. Na iné účely sa nedá využívať, a preto je aj jeho cena najnižšia. Naopak multifunkčný model sa dokáže zmeniť na všestranného pomocníka pomocou rôznych prídavných modulov a súčiastok. Napríklad z neho môžete spraviť detský kočík prostredníctvom doplnkového predného kolieska.  Ešte lepšiu ovládateľnosť kočíka dosiahnete pridaním dvojitého otočného kolieska. Joggingový set umožňuje využitie cyklovozíka pri behu a korčuľovaní. Cenovo výhodný je zlatý stred, a to cyklovozík, ktorý sa môže stať buď kočíkom, alebo jogginovým vozíkom. Upozornenie na záver. Pre naozajstných športových nadšencov by mala byť pri kúpe smerodajná váha cyklovozíka, ktorá vám umožní dosahovať lepšie športové výkony.