Doprajte svojej pleti a vlasom zdravie. Stavte na kolagén

Doprajte svojej pleti a vlasom zdravie. Stavte na kolagén

- Kategória: Krása, Zdravie & životný štýl
804
Komentáre vypnuté na Doprajte svojej pleti a vlasom zdravie. Stavte na kolagén
Doprajte svojej pleti a vlasom zdravie. Stavte na kolagén

Stráca vaša pokožka pružnosť? Lámu sa vám častejšie nechty a vlasy? Potom vám pravdepodobne chýba kolagén. Prečo, a ktorý kolagén je pre ľudské telo najlepší, vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Čo je to kolagén a ako sa prejavuje jeho nedostatok?

Kolagén je základným stavebným prvkom kostí, šliach a chrupaviek. Jeho úlohou je tiež udržiavať pevnosť, elasticitu a odolnosť kože. V mladšom veku si ho ľudské telo dokáže vyprodukovať samé, vo vyššom je potrebné ho dopĺňať.

Príznakom nedostatku kolagénu môžu byť nedostatočná pohyblivosť kĺbov, lámanie a štiepenie nechtov a oslabenie zubného tkaniva. Jeho nedostatkom trpí aj pokožka. Výsledkom je jej rýchlejšie starnutie, strata pružnosti, zvýšená tvorba vrások a pigmentových škvŕn. To, že má váš organizmus málo kolagénu, vám napovedia tiež vlasy. Môžete pozorovať zhoršenie ich kvality, pomalší rast, vysúšanie a lámanie.

Účinky kolagénu na pokožku a vlasy

Kolagén dokáže na seba viazať vodu, čím chráni pokožku pred dehydratáciou. Zároveň zvyšuje jej odolnosť voči vonkajším vplyvom. Okrem používania kozmetických prípravkov s obsahom tejto prospešnej látky sa odporúča denný príjem vo forme výživových doplnkov. Výsledkom pravidelného užívania je krajšia pleť, spomalenie tvorby vrások, pevnejšie nechty, hustejšie a zdravšie vlasy. Okrem benefitov pre krásu oceníte posilňujúci účinok kolagénu na kĺby a pevnosť kostí.

Ktorý kolagén je najlepší?

Kolagén nie je rozpustný vo vode, preto je potrebné dodávať ho do tela vo forme, ktorú dokáže využiť. Za najlepší kolagén odborníci považujú morský kolagén v hydrolyzovanej podobe. Takýto kolagén na pleť je upravený hydrolýzou, vďaka čomu sa výborne vstrebáva. Morský bioaktívny kolagén v hydrolyzovanej podobe je najviac podobný kolagénu, ktorý si vytvára naše telo. Pri výrobe zostáva zachovaná jeho prirodzená štruktúra. Zakúpiť si ho môžete vo forme prášku, ktorý sa rozpustí vo vode. Keďže ho do organizmu dodáte rozpustený, pitie kolagénu  v tejto forme vám prinesie najvyššiu účinnosť.

Kolagén na pitie pre tehotné a dojčiace ženy

Tehotenstvo a dojčenie sú obdobiami života, kedy je ženské telo najviac namáhané. Mnoho žien sa v tomto čase stretáva s bolesťami kĺbov, únavou, zhoršenou kvalitou vlasov i pleti. S rastúcim bruškom tiež prichádza neželaná tvorba strií. Kolagén pre ženy spĺňa vysoké nároky na bezpečnosť výživových doplnkov počas tehotenstva. Pomôže vám tiež zotaviť sa rýchlejšie po narodení bábätka napriek častému nočnému vstávaniu. Kolagén na pitie posilní vaše kosti aj svaly a pomáha hojeniu rán. Prospeje tiež vašej pokožke, posilní vlasy a ochráni ich pred nadmerným vypadávaním, ktoré je u žien po pôrode častým problémom.