Väčšina ľudí si vlasy umýva nesprávne. Ako ste na tom vy?

Väčšina ľudí si vlasy umýva nesprávne. Ako ste na tom vy?

- Kategória: Rodina a deti, Zdravie & životný štýl
315
Komentáre vypnuté na Väčšina ľudí si vlasy umýva nesprávne. Ako ste na tom vy?
Väčšina ľudí si vlasy umýva nesprávne. Ako ste na tom vy?

Umývanie vlasov je procedúra, ktorú ľudia rýchlo odbijú. Nahádžu si na vlasy tonu kozmetických prípravkov a ledabolo ich za pár sekúnd zmyjú. Následne sa čudujú, prečo sú vlasy mastné, bez života alebo rozštiepené. Ako ste na tom vy? Ovládate správnu techniku umývania vlasov?

Výber vhodnej kozmetiky

Kozmetika na vlasy sa predáva pre každý typ vlasov. Aký typ vlasov máte? Túto otázku si ako laik nedokážete zodpovedať. V oblasti výberu kozmetiky na vlasy sa poraďte so svojou kaderníčkou. Typológia vlasov je rovnako dôležitá ako technika umývania. Následne používajte výhradne kozmetiku určenú na váš typ vlasov. Skvelé sú darčekové kazety, ktoré obsahujú celú kompletnú sadu t.j. šampón, kondicionér a masku na váš typ vlasov.

Neprežeňte frekvenciu umývania

Niektorí ľudia majú pocit, že bez denného umytia vlasov nedokážu prežiť. Vlasovú pokožku zbytočne nezaťažujte. Umyť vlasy stačí raz až dva razy do týždňa. Ak sa vám zdá, že vlasy zapáchajú alebo sú mastné, použite suchý šampón, ktorým umývanie oddialite. Prečo je frekvencia umývania vlasov dôležitá? Je to z dôvodu, že vlasy a pokožka na hlave majú ochranný filter. Ten sa častým umývaním narúša a neplní svoju funkciu. Pokožka začne produkovať veľa mazu a kolotoč častého umývania nebude mať konca kraja.

Nastavenie teploty vody

Chybou je umývanie vlasov príliš horúcou vodou. Ideálna je vlažná voda. Možno vám pár sekúnd potrvá, než si na chladnejšiu vodu zvyknete, ale vaše vlasy sa vám poďakujú. Horúca voda má na vlasy devastačné pôsobenie. Vlasové folikuly sa vplyvom vysokej teploty otvárajú a vlasy sa lámu. Ak vám nevadí studená voda, doprajte vlasom pár záverečných sekúnd pod prúdom čo najchladnejšej vody.

Šampón a kondicionér nie sú to isté

Šampón slúži na vyčistenie pokožky hlavy a kondicionér na posilnenie vlasov. Znamená to, že šampón nanášajte čo najbližšie ku korienkom vlasov. Pokožku tým zbavíte nečistôt, potu a mazu. Tejto fáze umývania vlasov venujte najviac času. Doprajte si jemnú masáž pokožky a šampón postupne rozotrite do celej dĺžky vlasov, ale nie až ku končekom. Postupujte spredu dozadu, vyvarujte sa krúživým pohybom. Šampón z vlasov dôkladne vymyte. Kondicionér sa nanáša opačným spôsobom t.j. od korienkov do polovice dĺžky vlasov. Nechajte ho na vlasoch pôsobiť podľa návodu. Na záver kondicionér z vlasov umyte. Pod prstami by ste mali cítiť jemné drhnutie.