Viete, ako sa vyrába prírodná kozmetika?

Viete, ako sa vyrába prírodná kozmetika?

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1264
Komentáre vypnuté na Viete, ako sa vyrába prírodná kozmetika?
Viete, ako sa vyrába prírodná kozmetika?

Aj vy patríte medzi priaznivcov BIO alebo prírodnej kozmetiky? Dobre robíte. Prírodná kozmetika je jedinou cestou, ako dopriať pokožke a vlasom to najlepšie. Našťastie sa prebudili aj obchodníci a na pultoch drogérií čoraz častejšie nachádzame prírodnú kozmetiku rôznych značiek. Viete však z čoho a ako sa prírodná kozmetika vyrába?

Prísne normy a certifikáty

Prírodná kozmetika, ako už sám názov napovedá, môže byť vyrobená len z prírodných látok. Preto v nej nenájdete ropné deriváty, konzervanty alebo chemické farbivá. Vyšším levelom prírodnej kozmetiky je BIO kozmetika, ktorá musí spĺňa v oblasti zloženia a výroby ešte prísnejšie pravidlá. BIO kozmetiku spoznáte podľa certifikátov, ktoré vám veľa napovedia z akých zdrojov pochádzajú suroviny využívané na jej výrobu. Ide napríklad o rastliny, ktoré sa pestujú na ekologických farmách. Možno si kladiete otázku, prečo sa vlastne trápiť a vyrábať takto zložito obyčajnú kozmetiku. V prvom rade ide o vás. Naozaj si chcete nanášať na pokožku chémiu, ktorá vám viac škodí ako pomáha? Prírodná a BIO kozmetika nevyvoláva žiadne alergické reakcie a ani iné zdravotné problémy. Napriek tomu účinkuje presne tak ako klasická kozmetika. Ďalším aspektom je ochrana životného prostredia. Pri výrobe prírodnej kozmetiky sa nezaťažuje ekológia a dokonca aj obalový materiál tejto kozmetiky je plne recyklovateľný. Na trh prichádzajú stále nové značky prírodnej kozmetiky a iné fungujú už desiatky rokov. Napríklad značka Annemarie Börlind si počas svojho 50 – ročného pôsobenia v oblasti prírodnej kozmetiky vybudovala také meno a dobrú reputáciu, že na ňu nedajú dopustiť milióny ľudí po celom svete.

Čisto prírodné zloženie

Pri výrobe prírodnej kozmetiky sa nahrádzajú chemické zložky napríklad rastlinnými olejmi a esenciami, chlorofylom alebo karamelom. Napríklad syntetické konzervanty, ktoré v kozmetike vytvárajú stabilizátor trvanlivosti sú v prírodnej kozmetike nahradené alkoholom alebo éterickými olejmi. Výsledkom sú prípravky, ktoré sa na pokožku ľahko nanášajú, ale na rozdiel od syntetiky nezapchávajú póry a nespôsobujú negatívne kožné reakcie. Ak prejdete na prírodnú kozmetiku, možno sa vám zo začiatku bude zdať, že neúčinkuje. Je to pravda, pretože chemicky vyrábaná kozmetika je upravená tak, aby ste videli efekt takmer okamžite. Lenže tento efekt je krátkodobý a navyše škodlivý. Prírodná kozmetika pôsobí opačne. Výsledky sa dostavia neskoršie, ale majú dlhodobé výsledky. Zároveň prírodná kozmetika účinkuje tak silno, že nebudete musieť používať jej obrovské množstvo ako pri klasickej kozmetike. Znamená to ušetrené peniaze za kozmetické prípravky. A to už stojí za to! Preto kliknite na stránky internetového obchodu naureus a vyberte si niektorý zo stovky produktov prírodnej kozmetiky rôznych značiek.