Aké výhody prinášajú školské aktovky a batohy?

Aké výhody prinášajú školské aktovky a batohy?

- Kategória: Rodina a deti
611
Komentáre vypnuté na Aké výhody prinášajú školské aktovky a batohy?
Aké výhody prinášajú školské aktovky a batohy?

Vo všeobecnosti platí, že školské tašky sa rozdeľujú na aktovky a batohy. To je zväčša dilemou pri rozhodovaní sa. Prinášame vám stručný prehľad najväčších výhod aktoviek a batohov.

Nástup dieťaťa do školy sprevádza tiež množstvo povinností. Základom pre vybavenie žiaka sú školské tašky. Tie nájdeme v dnešnej dobe v rôznych podobách, motívoch či farbách. Aké výhody prinášajú školské aktovky a školské batohy?

Školské aktovky ako klasika

Najpreferovanejšie školské tašky pre prvákov sú práve aktovky. Tie vynikajú svojou konštrukciou, pretože obsahujú len jedno hlavné vrecko. To je pre malých prvákov ideálna voľba. Ľahko sa tak vedia zbaliť aj otvoriť vrecko.

Okrem iného, ďalšou výhodou je, že deti vidia celý obsah aktovky hneď po otvorení. Častým problémom pri kúpe školských tašiek je to, že je nedostatok týchto produktov pre drobnejšie deti. Aktovka tento problém vyrieši ihneď, keďže je vhodná aj pre menších žiakov.

Školské batohy a ich výhody

Školské batohy sú vhodné pre starších žiakov. Spoločnosť STIL vyrába školské tašky pre tretiakov, a tiež školské tašky pre piatakov, ktoré sú vyvinuté na základe batohov. Okrem iného spĺňajú všetky požiadavky, pre zdravý chrbát pri nosení. Sú to certifikované produkty, ktoré sú vyrábané pod dohľadom lekárov.

Školské batohy majú športovejší vzhľad a tým si ihneď získajú u detí priazeň. Okrem iného, v dnešnej dobe sú vyrábané v rôznych dizajnových motívoch a tento výber môžete bez obáv prenechať na vaše dieťa. Školské batohy sú relatívne stabilné, obsahujú viac vreciek, ktoré môžu deti využívať a zapínanie je možné prostredníctvom zipsov.

V súčasnej dobe sa tak všetci odborníci zhodnú na tom, že aktovky sú klasickým riešením pre menšie deti, zatiaľ čo školské batohy patria do rúk starších žiakov. Pre prvákov s menším vzrastom sú odporúčané špeciálne batohy, ktoré sú ľahšie a rastú s dieťaťom. Starší žiaci uprednostnia batoh pred aktovkou najmä z toho dôvodu, že im príde nemoderná a chcú byť niečím in.