Zapojte deti do vašich športových aktivít

Zapojte deti do vašich športových aktivít

- Kategória: Rodina a deti
435
Komentáre vypnuté na Zapojte deti do vašich športových aktivít
Zapojte deti do vašich športových aktivítZapojte deti do vašich športových aktivít

Mnohí rodičia oddeľujú čas, ktorý venujú svojmu hobby a čas venovaný deťom. Hlavne ženy pri delení času často pociťujú výčitky svedomia, a preto sa koníčkom prestanú venovať. Je to škoda, pretože skoro všetko, čo radi robíte, je možné robiť spolu s deťmi. Napríklad vonkajšie športové aktivity sú stvorené na to, aby ste strávili čas s celou rodinou. Zapojte deti do športových aktivít od útleho veku a oni sa vám neskôr poďakujú.

Športovanie je rovnako dôležité pre dospelých i pre deti

Od športovania s deťmi rodičov odrádza strach zo zranenia. Nezabúdajte však na to, že malé odreniny a pády patria k životu. Deti by ste nemali zamykať doma, ale ich čo najčastejšie brať von a učiť ich všetko, čo dokážete aj vy. Športovanie je pre deti nesmierne dôležité. Je jedno, či malému dieťaťu kúpite detský bicykel 16, alebo trojkolku. Hlavné je, aby malo dostatok pohybu. Viesť deti k športu od útleho veku je prospešné pre ich fyzické zdravie, psychiku a budovanie sebavedomia. Ak ich nezapojíte do fyzických aktivít, tak im bude hroziť obezita. A nielen to. Bez športu si dieťa nemôže vybudovať správne fungujúci kardiovaskulárny systém a zvyšovať kapacitu pľúc. Športovaním mu pomáhate posilniť imunitu a lepšie bojovať proti baktériám i vírusom. Pre najmenšie deti je pohyb dôležitý tiež kvôli získaniu motorických schopností, koordinácie a rovnováhy. Ideálne je začať so športovaním po treťom roku života. Môžete skúsiť už spomínanú cyklistiku alebo sa vybrať s dieťaťom na korčule. Spoločne strávený čas je dôležitý pre budovanie vzťahov v rodine. Nezanedbateľné je tiež to, že si dieťa vonku nájde nových kamarátov s podobnými záujmami.

Ideálna vonkajšia aktivita je jazdenie na korčuliach

Myslíte si, že in-line korčuľovanie nie je vhodné pre malé deti? Mýlite sa. Samozrejme, že nekúpite malému dieťaťu in-line korčule pre dospelých, ale detské kolieskové korčule, ktoré sú pre prvé jazdy a dotyky so športom ako stvorené. Navyše sú dizajnovo vyrobené tak, aby potešili každého malého chlapca či dievčatko. Veselé farby alebo rozprávkové postavičky ich podporia v snahe naučiť sa korčuľovať. Rozmanité kolieskové korčule pre deti kúpite na stránkach e-shopu inSPORTline. Kolieskové korčule sú vhodné pre deti od štyroch rokov. Zo začiatku bude mať dieťa problém s rovnováhou, ale s vašou pomocou potrebnú stabilitu nájde. Keď dokáže na korčuliach stáť a spraviť zopár krokov, je čas na nácvik postoja. Vždy musí jazdiť s pokrčenými kolenami a hlavou mierne naklonenou dopredu. Dieťaťu pomôže nájsť odvahu aj to, keď mu kúpite pestrofarebnú prilbu, chrániče na kolená, dlane a lakte. Po každom novom úspechu dieťa pochváľte a tešte sa zo spoločne strávených chvíľ.