Menovky pre deti rýchlo a jednoducho? To je pečiatka na textil alebo samolepky s menovkami

Menovky pre deti rýchlo a jednoducho? To je pečiatka na textil alebo samolepky s menovkami

- Kategória: Rodina a deti
430
Komentáre vypnuté na Menovky pre deti rýchlo a jednoducho? To je pečiatka na textil alebo samolepky s menovkami
Menovky pre deti rýchlo a jednoducho?Menovky pre deti rýchlo a jednoducho?

Rozmýšľate ako označiť svojim deťom oblečenie? Potrebujete, aby to bolo hlavne rýchle a jednoduché, ale pritom efektívne? Potom si môžete vybrať z týchto dvoch možností.

Už vám skutočne lezú na nervy všetky tie postrácané kusy oblečenia z táborov, škôlok či krúžkov, ktoré sa vám už nikdy nevrátili? Vadí vám, že sa vaše dieťa pravidelne vracia domov s niečím, čo mu nepatrí? Rozhodli ste sa vyriešiť túto situáciu a chcete poriadne označiť celú garderóbu vašich detí od A po Z? Potrebujete však, aby to bolo hlavne rýchlo? Máme pre vás riešenie. Toto sú menovky na oblečenie, ktorých aplikácia je skutočne veľmi jednoduchá a ich časová nenáročnosť vás zaručene poteší.

Menovky pre deti – rýchlo a jednoducho:

Medzi najjednoduchšie a najrýchlejšie označenia oblečenia patria jednoznačne samolepky – menovky pre deti a pečiatky na textil. V nasledujúcich riadkoch vám ich trochu priblížime.

Pečiatky na textil

Pečiatka na oblečenie – textil je jedným z najpohodlnejších riešení. Toto sú jej výhody:

●     Rýchlosť a jednoduchosť:

Rýchlosť a jednoduchosť aplikácie pečiatky na oblečenie vás skrátka dostane. Jednoducho opečiatkujete oblečenie presne tam, kde potrebujete. Otázka niekoľkých sekúnd a označenie je na svete. Za niekoľko minút máte zaručene označený celý šatník.

●     Keď pečiatka, tak mamachick

Skvelé pečiatky na textil nájdete na stránkach mamachick.sk. Pečiatku si môžete prispôsobiť podľa vašich prianí – zvolíte si meno, obrázok a farbu atramentu, pričom si okrem klasickej čiernej môžete vybrať ešte modrú červenú.

K nákupu ku každej pečiatky dostanete náhradný atrament zdarma a aj s ním, vám jedna pečiatka vydrží celé roky. Ľahko si to približne vypočítate z nasledujúcih údajov a toho, ako často periete. Jeden odtlačok vydrží asi 50 praní a pečiatka s plným zásobníkom atramentu urobí tak 1000 odtlačkov. Vypočítané? Tak na aký čas to vyšlo vám?

●     Finta na tmavé oblečenie:

Rozmýšľate nad tým, či sa dá pečiatkou na textil označiť aj tmavé oblečenie? Dá. Je to samozrejme o trochu komplikovanejšie, ale možné. Pečiatku na textil odtlačíte na kus nažehlovacej pásky vhodnej farby, ktorú na oblečenie nažehlíte. Napríklad mamachick.sk vám k nákupu pribalí nažehľovacie pásky na tmavé oblečenie zdarma.

●     Deti to skrátka milujú.

Deti si oblečenie môžu označiť aj samy. Je to hravé, zábavné a navyše to rozvíja kreativitu, jemnú motoriku a samozrejme aj koordináciu oko – ruka. Nechajte preto označiť oblečenie priamo deti. Pre nich to bude zábavná zmysluplná činnosť (a deti milujú, ak ich činnosť dáva zmysel) a pre vás čas na oddych napríklad na pár strán z obľúbenej knižky.

Samolepky s menovkami

Všetko čo potrebujete vedieť o samolepiacich menovkách:

 • Aplikácia samolepky s menovkou je veľmi jednoduchá a rýchla:
  • Uistite sa, že povrch na ktorý samolepku lepíte je suchý, čistý a bez mastnoty
  • Opatrne ju odlepíte z ochrannej fólie a nalepíte na nylónový štítok na oblečení – nie na samotný textil
  • Poriadne pritlačíte okraje a prípadné vzduchové bubliny, aby správne prilnula k povrchu
  • Každopádne, aby sa zabezpečilo, čo najlepšie prilepenie, je dobré, ak nálepky prilepujú dospelí, nie deti. Zaručí to dlhšiu trvanlivosť.
 • Samolepky sú vodeodolné a nevadí im ani sušička, pred prvým praním však musia byť nalepené na nylónovej visačke minimálne 24 hodín.
 • Samolepky síce vydržia celkom dlho, ale ich životnosť nie je neobmedzená. Zvyšuje sa napríklad vhodným praním (maximálne 60 stupňov a 80 otáčok).

Nevýhodou je, že sa samolepky môžu lepiť iba na nylónovú visačku, ktorá nie každému vyhovuje a poznám ľudí, ktorí si všetky visačky z oblečenia okamžite odlepujú, pretože ich škriabu a sú im veľmi nepríjemné. V tom prípade nie je žiaľ na oblečení miesto, kde by sa nálepka dala vhodne aplikovať.

Verdikt

Z porovnania pečiatky na textil a samolepiek s menovkou u nás vyhráva pečiatka. Aplikácia na oblečenie je rýchla a pre deti je zábavou, vďaka atramentu zdarma vám vydrží veľmi dlho. Kdežto samolepky môžu skriabať a byť nepríjemné na pokožku. Ich životnosť sa praním tiež znižuje.