Ženy v spleti módy, vkusu a nevkusu tejto jari…

Ženy v spleti módy, vkusu a nevkusu tejto jari…

- Kategória: Krása
1233
Komentáre vypnuté na Ženy v spleti módy, vkusu a nevkusu tejto jari…

Stále čoraz častejšie vidíme, že sa v našej dobe každoročne menia trendy v móde. Jednak ide o módu žien, ale ide aj o módu mužov. V minulom období bolo ideálom, ak mala žena zladenú kabelku a k tomu i lodičky.

Dnes tomu už nie je tak. Kabelka ako taká je pre niektoré z nás doplnkom, ktorý plní funkciu súhrnnú. Pre niektoré je však ikonickým kúskom, ktorý vyjadruje ich osobnosť, respektíve to čo chcú vyjadriť. Vidíme, že i jednoduchý šatník vedia oživiť práve extravagantné kúsky v podobe kabelky, či lodičiek výrazných farieb.

Retro lodičky sú pre niektoré z nás tým pravým východiskom z obdobia nudy do obdobia žiarivej jari. Pre niektoré práve retro šaty predstavujú štýl, ktorým by sa chceli uberať. Široké ramená a minimalizmus v podobe jednoduchej sukne, je to vhodná kombinácia hlavne pre tie, ktoré prirodzene podčiarkujú svoju ženskosť aj šatami. Pozor však na maxi sukne, ktoré sú out.

Retro ako farebný trend jari 2018

Práve šaty však charakterizujú i jednotlivé retro štýly a to buď ako predstaviteľ oprášený zo šatníka našej mamy, alebo starej mamy, alebo ako potlač či výšivka v ľudovom duchu na modernom bavlnenom tričku.

Taktiež je dobré sa pozrieť po materiáloch, ktoré predstavujú minulé trendy, a ktoré sa dostávajú do popredia dnes.

Stretli ste sa už s výšivkou ľudového vzoru na lodičkách. To je to čo mňa osobne v posledných dňoch dostalo najviac. Ide totiž podľa môjho názoru o kúsok perfektne dopĺňajúci osobnosť každej z nás a to v rôznych príležitostiach. Či už ide o svedka na svadbe, alebo o kávu s kamarátkou, alebo o nákup v nákupnej pasáži, vie ľudový vzor, či už ako potlač, alebo ako výšivka celkovo oživiť vás, ale aj potešiť oko okoloidúcich.

Hranica medzi vkusom a nevkusom

Ďaľším oživením v týchto zimných mesiacoch je aj kabát v retro štýle, kombinovaný lodičkami, ktoré sa tvária ako čižmy. Tento jasne špecifikovaný kúsok, ktorý je z rady extravagantných môžeme vidieť i v v komerčnom klipe jednej z našich speváčok, ktorý podčiarkuje jej ženskosť, ale i do určitej miery „rebelstvo“ v kombinácii s inteligenciou. Pritom ide o krehkú kombináciu mikiny s potlačou a týchto „lodičiek – čižmičiek“.

Dva kúsky, ktoré môžeme označiť ako spojenie retro štýlu so súčasnosťou, príjemne spájajú vlastnosti človeka. Premietajú ich do jedinečného celku, akým je spojenie lodičiek – kabeliek – šiat.

Ideálne je využiť na orientáciu medzi vkusom a nevkusom aj malé praktické kabelky. Čo však nie je celkom odporúčanou voľbou sú hranaté kabelky. Viac sú „in“ pologuľaté s potlačou, či výšivkou. Práve to je hranica medzi vkusom a nevkusom žien, nie len podľa tvorcov jednotlivých značiek, ale i podľa vkusu nás žien každodenného života.