Čo si všímať pri výbere očnej kliniky?

Čo si všímať pri výbere očnej kliniky?

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1345
Komentáre vypnuté na Čo si všímať pri výbere očnej kliniky?

Počet ľudí, ktorí sa chcú zbaviť dioptrických okuliarov či kontaktných šošoviek, pochopiteľne stále rastie. Spolu s tým aj množstvo operačných metód i očné kliniky. Ich úroveň sa však môže výrazne líšiť. Preto by ste mali pred operáciou dôkladne zvážiť, ktorá očná klinika je pre vás ta pravá.

Akú majú ponuku?

Pri výbere očnej kliniky sa vždy zaujímajte o to, aké metódy daná očná klinika ponúka. Ak má niektorá klinika len pár druhov a chýba jej ten, ktorý by bol pre vás vhodnejší, určite vás nepošle inam, ale využije svoje zdroje, čo nemusí vždy vypáliť najlepšie. Špičkové pracoviská by vám však mali ponúknuť široký výber operácií a zároveň vybrať z nich tú správnu práve pre vás. Očná klinika v Bratislave, iClinic, má v ponuke najmodernejšie prístroje a metódy, z ktorých pacientom vyberú tú správnu na mieru.

Referencie ako základ

Tak ako v iných odboroch, ani tu neurobíte chybu, ak si porovnáte hodnotenia jednotlivých kliník na internete. Takisto sa neváhajte opýtať vo svojom okolí, známych, priateľov či kolegov v práci. Je dosť pravdepodobné, že narazíte na niekoho, kto už takúto operáciu podstúpil a má s ňou osobnú skúsenosť.

Personál a prostredie

Každého výrazne ovplyvňuje prostredie a správanie druhých, o to viac to platí v zdravotníctve. Základom dobrej očnej kliniky je ochota, ústretovosť personálu, ako aj jednanie s pacientom bez náhlenia a pochopiteľne aj zodpovedanie všetkých otázok. Samozrejmosťou by malo byť aj príjemné prostredie, nehovoriac o čistote a sterilite.

Určite je namieste, aby ste sa zaujímali, akí profesionáli na vybranej klinike pracujú a aké majú skúsenosti so zákrokom, ktorý čaká aj vás.

Foto: Bigstockphoto.com