3 skvelí bojovníci proti tmavým kruhom pod očami

3 skvelí bojovníci proti tmavým kruhom pod očami

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1232
Komentáre vypnuté na 3 skvelí bojovníci proti tmavým kruhom pod očami

Kruhy pod očami trápia väčšinu z nás. Či už ako dôsledok prebdených nocí, alebo ako sprievodný jav zdravotných ťažkostí, tmavých kruhov pod očami sa každý rád zbaví.

Našťastie, nie je to nemožné, ba dokonca je to častokrát jednoduchšie, ako by sme si mysleli.

S týmito troma bojovníkmi zatočíte s kruhmi pod očami rýchlo a hravo.

1. Mandľový olej

Mandľový olej je pri starostlivosti o kožu pod očami hotovým zázrakom, nakoľko obsahuje cenný vitamín E. Na tmavé kruhy pod očami najlepšie zaberie, ak si ho pred spaním nanesieme na pokožku okolo očí, necháme ho pôsobiť celú noc a následne ráno zmyjeme studenou vodou. Ak má byť kúra úspešná, je potrebné celý postup opakovať pravidelne každý deň, až pokiaľ kruhy pod očami celkom nezmiznú.

2. Paradajky verzus tmavé kruhy pod očami

Ak vám éčko nezaberá a pýtate sa, čo ďalšie zaberá na kruhy pod očami, riešením pre vás možno budú paradajky. Áno, dobre čítate, rajčiny totiž obsahujú účinnú bieliacu látku, ktorá je pomáha rozjasniť pleť, a teda zaberá aj na tmavé kruhy pod očami.

Skúste to nasledovne: Šťavu z rajčín zmiešajte s citrónovou šťavou, a to v rovnakom pomere, teda z každého asi po jednej čajovej lyžičke. Zmes naneste na pokožku okolo očí a nechajte pôsobiť približne pätnásť minút. Potom si to zmyte teplou vodou.

Proces opakujte každé ráno a každý večer, až kým tmavé miesta pod očami nevyblednú.

3. S mliekom proti kruhom pod očami

Mlieko je ďalším skvelým pomocníkom v boji proti nepríjemným tmavým kruhom pod očami. Keďže mlieko obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá je skvelo hydratuje a zjemňuje pleť, účinkuje aj na kruhy. Naviac je však zdrojom proteínov, enzýmov a aminokyseliny, ktoré vyživia pokožku aj zvnútra.

Skúste to takto: Vatový tampón namočte do studeného, ideálne čerstvého mlieka na asi minútku a následne ho vložte na polhodinu do chladničky.

Po tomto čase priložte nasiaknutý tampón na citlivé okolie očí, až do doby, kedy ucítite, že sa tampón zahrial.

Celú procedúru opakujte minimálne dvakrát denne, až pokiaľ nezbadáte, že tmavé kruhy pod očami úplne nezmizli.

Domácich kúr proti tmavým kruhom pod očami, ktoré fungujú, je pravdaže omnoho viac. Je len na vás, ktorú vyskúšate a ktorá sa u vás osvedčí.