Dôležité detaily, na ktoré sa pri výbere fusaku zamerajte

Dôležité detaily, na ktoré sa pri výbere fusaku zamerajte

- Kategória: Rodina a deti
1357
Komentáre vypnuté na Dôležité detaily, na ktoré sa pri výbere fusaku zamerajte

Fusak, súčasť zimnej výbavičky snáď každého bábätka. Na výber je množstvo štýlov, farieb aj variácií. Záleží zväčša iba na vkuse, osobných preferenciách a v neposlednom rade aj finančných možnostiach mamičiek. A tiež by mal jeho výber závisieť od niekoľkých podstatných kritérií, na ktoré sa je treba sústrediť hneď na úvod. Ktoré to sú?

Fusak od výrobcu kočíka verzus špecializované zimné fusaky

Trebárs aj fusak do autosedačky, taký je totiž veľmi praktickou pomôckou práve na dlhé zimné cesty autom. V ponuke výrobcov fusakov však nájdeme omnoho viac, od športových fusakov, cez  fusaky elegantné až po vysoko moderné a funkčné fusaky ladiace s kočiarom, ktorý máte. Takéto fusaky sú zvyčajne priamo súčasťou kočíka a komplet príslušenstva. V danom prípade už rodičia neriešia kúpu ďalšieho, špecializovaného fusaku a vystačia si s tým, čo bol súčasťou zimnej výbavy kočiaru.

Ak vám ide predovšetkým o dokonalé zladenie, v tom prípade nie je o čom, fusak ku kočiariku je jasnou voľbou. Ak však uprednostníte fusak podľa vlastného výberu, aby spĺňal vaše jedinečné požiadavky, zrejme siahnete skôr po špecializovaných fusakoch od renomovaných výrobcov, ktorí garantujú vysokú kvalitu, funkčnosť, praktickosť i skvelé tepelné vlastnosti takéhoto fusaku. Naviac ich je skutočne na výber veľmi veľa, v rôznych vzoroch, farbách aj materiáloch.

Fusak od narodenia alebo fusak pre väčšie dieťa?

Pokiaľ zháňate fusak až pre staršie dieťa, poobzerajte sa skôr po klasických fusakoch určených do športových kočíkov. Ak ale vyberáte fusak pre novorodenca, máte na výber hneď niekoľko možností. Je to rovnaké, ako pri nákupe novorodeneckého oblečenia. Ak siahnete po drobučkých dupačkách a capačkách, bábo je v nich síce rozkošné, ale nevynosí ich. Podobne je to aj s fusakom, buď si vyberiete malý fusak, z ktorého ale drobec rýchlo vyrastie, alebo siahnete po fusaku priestrannejšom, avšak tu rátajte s tým, že potrvá o čosi dlhšie,

kým sa v ňom bábo zahreje. Treťou, najpraktickejšou možnosťou je zakúpiť si fusak odopínací, teda taký, na ktorom je možné spodnú časť odopnúť a fusak prispôsobovať podľa potreby i veku dieťaťa.

Variabilný fusak na celý rok

V prípade, že chcete fusak, ktorý vám poslúži čo možno najdlhšie a v každom počasí, siahnite po variabilných fusakoch, ktoré využijete po celý rok, a to od narodenia až do 4 rokov veku dieťaťa. Takéto fusaky bývajú tvorené až tromi vrstvami, ktoré je možné ľubovoľne pripínať či odopínať a vytvoriť si tak extra teplý fusak na zimu, ale aj ľahšiu jarnú verziu. V prípade, že použijete len vnútornú vrstvu fusaku, môže slúžiť aj ako príjemná letná podložka do kočiarika. Obrovskou výhodou tohto typu fusaku je aj jeho jednoduchá obmena na fusak do autosedačky či hlbokej vaničky.