Vonkajšie žalúzie – nielen na zatemnenie

Vonkajšie žalúzie – nielen na zatemnenie

- Kategória: Domácnosť a internet
1435
Komentáre vypnuté na Vonkajšie žalúzie – nielen na zatemnenie

Aj vy rozmýšľate nad tým, aký spôsob zatemnenia interiéru je pre vás najvhodnejší? Na výber máte dva typy zatemnenia – vonkajšie a vnútorné. Čo prinášajú vonkajšie žalúzie?

Žalúzie a záclony sú bežnou súčasťou okien v našich obydliach. Vlastne, asi si už ani nevieme predstaviť život, kedy by sme nemohli zatiahnuť žalúzie, keď ideme spať alebo nám do vnútra svieti slnko. Ich funkcie a význam sú skutočne obrovské. Dnešná doba ponúka mnoho riešení zatemnenia okien, v základe sa delia na vnútorné a vonkajšie. Vnútorné zatemnenie používa väčšina z nás, jedná sa o vnútorné žalúzie a rôzne typy závesov. Čoraz viac ľudí sa však v dnešnej dobe rozhoduje pre vonkajšie zatemnenie, napríklad v podobe vonkajších žalúzií. Vnútorné žalúzie sú nepochybne veľmi fajn riešením. Na výber máte často z obrovského množstva farieb, nemusíte sa teda báť, že by ste žalúzie nezladili so zvyškom interiéru. Potešia svojou cenou a jednoduchosťou montáže a obsluhy. Prečo by ste sa teda rozhodli pre vonkajšie žalúzie?

Aký typ vám pristane?

Prvá vec, s ktorou sa pri výbere vonkajších žalúzií stretnete, je spôsob uchytenia boxu, z ktorého žalúzie vychádzajú. Na výber máte z viacerých možností, nemusíte sa teda báť, že by ste systém uchytenia nezladili s konštrukčným riešením vášho domu a okien. Taktiež existuje viacero typov žalúzií, ktoré sa líšia tvarom a rozmermi. Tak ako pri vnútorných žalúziách, aj vonkajšie žalúzie ponúkajú možnosť výberu z mnohých farieb. Vonkajšie žalúzie sú totiž nie len funkčným, ale aj estetickým prvkom, ktorý zveľadí vzhľad vášho domova. Skutočnosť, že sú montované z vonkajšej časti okien prináša jednu zásadnú výhodu – zastavia slnečné lúče skôr, ako sa dostanú do miestnosti. S nimi zastavia aj teplo, takže v lete vďaka nim ušetríte náklady za klimatizáciu. Vonkajšie žalúzie potešia aj bezpečnostnými systémami, napríklad systémom proti nadvihnutiu lamiel a dlhou životnosťou aj pri extrémnych podmienkach. Oslovili vás vonkajšie žalúzie? Pozrite si ponuku vonkajších žalúzií firmy Climax. Zatieňte svoj domov štýlovo a moderne!