5 dôvodov prečo je hĺbkové tepovanie dôležité

5 dôvodov prečo je hĺbkové tepovanie dôležité

- Kategória: Domácnosť a internet
905
Komentáre vypnuté na 5 dôvodov prečo je hĺbkové tepovanie dôležité

Čítate na nej svoju obľúbenú knihu, po celodennej práci si na nej oddýchnete, necháte tam prespať návštevu. O čom je reč? Predsa o sedačke ako mimoriadne dôležitej súčasti vášho života. Ak koberce pravidelne vysávate, prečo by ste rovnakú pozornosť nemali venovať aj tepovaniu pohovky?

Či už sa jedná o poťahy sedačiek, koberce, matrace alebo čalúnenie v aute, kvalitné tepovanie vám pomôže zlepšiť nasledujúcich 5 aspektov.

  1. Kvalita ovzdušia

Zakaždým, keď na čalúnenom nábytku sedíte, ležíte, povaľujete sa alebo sa pohybujete, uvoľňujete nevedomky do ovzdušia vášho domu prach, špinu, spóry plesní, odumretú pokožku a baktérie. Zatiaľ čo dobré vzduchové filtre a domáce rastliny pomáhajú odfiltrovať tieto alergény, úplné odstránenie z čalúnenia je možné len za pomoci profesionálneho vybavenia.

  1. Zdravie

Vedeli ste, že alergény, roztoče, plesne a baktérie sa môžu dostať do vlákien vášho čalúnenia a zostať tak dostatočne dlho, aby mohli spôsobiť širokú škálu alergií a chorôb? Ak máte v rodine niekoho, kto má citlivosť na prach alebo plesne, je hĺbkové čistenie v podstate nevyhnutné.

  1. Pachy

Na rodinnom gauči sa deje veľa života. Ak máte dieťa alebo batoľa, pohovka často slúži ako prebaľovací pult. Pre väčšinu rodín sa stáva obľúbeným miestom pre domáce úlohy alebo podnikanie, či prácu z domu a môžete sa staviť, že je to obľúbené miesto vášho domáceho miláčika. Je zrejmé, že na vašom nábytku sa toho stane veľa a niekedy je to kvôli zápachu až príliš zrejmé. Navyše, pachy z kuchyne vám môžu zostať na čalúnení, čo tiež prispieva k nepríjemnému zápachu. Pravidelné tepovanie tento problém vyrieši.

  1. Životnosť

Váš nábytok je investícia a často drahá. Či už je to len bežné opotrebovanie alebo rozliate mlieko, telový olej a mastnota, pravidelné čistenie nábytku môže predĺžiť životnosť vašej investície.

  1. Vzhľad

Aj vy ste už zažili situáciu, že ste škvrny museli  zakryť dekou alebo vankúšom, a keď príde spoločnosť, cítili ste sa trápne? Asi áno.

Bez ohľadu na to, aký čistý môže byť váš dom a koberce, ak čalúnenie vášho nábytku vyzerá špinavo, nebudete mať pocit čistoty. Ľahkým riešením je nechať pracovať odborníka na čistenie kobercov, či sedačiek.

Tepovaniu v Žiline a okolí sa už niekoľko rokov venuje slovenská jednotka na trhu – firma Tepujem.sk. Vďaka skúsenostiam a vybaveniu dokážu vytiahnuť zažratú špinu a zmeniť tak vašu sedačky, matrac, či koberec na nepoznanie. Presvedčte sa sami vo fotogalérii na ich stránke.