Zažeňte ochorenia aj stres vhodnými pomocníkmi

Zažeňte ochorenia aj stres vhodnými pomocníkmi

- Kategória: Zdravie & životný štýl
987
Komentáre vypnuté na Zažeňte ochorenia aj stres vhodnými pomocníkmi

Dnešná doba si žiada siahnuť aj po starých dobrých radách ľudových liečiteľov. Nezabudli ste napríklad na cesnak?

Cesnak je pomocníkom pri problémoch s dýchacími cestami

Cesnak má podľa ľudovej medicíny schopnosť prečisťovať dýchacie cesty. Podporuje odkašliavanie a podporuje potenie. Pomáha pri angíne, chrípke aj nachladnutí. Má pozitívny vplyv aj na chronické ochorenie dýchacích ciest a dutín. Je všeobecne považovaný takmer za všeliek a prírodné antibiotikum. Jeho zaraďovanie do stravy je však pre mnohých z nás problematické, kvôli charakteristickému zápachu. Vďaka špeciálnemu prípravku, akým je Allicor, môžete teraz cesnak užívať príjemnejšou formou. Ide o sušený cesnak v tabletkách od českej spoločnosti Naturvita.

Novinkou pre dnešnú, po vitamínoch „hladnú“ dobu, či už kvôli tradičnému obdobiu respiračných ochorení, ale aj aktuálnej koronavírusovej pandémie, je skvelá kombinácia cesnaku a ďalších vitamínov v produkte Allicor sušený cesnak s vitamínmi špeciál. Tento výživový doplnok obsahuje sušený cesnak, bata-karotén (provitamín A), vitamín C, bioflavonoidy z citrusových plodov, chróm a zinok. A práve vitamín C či zinok sú v tejto dobe odporúčanými doplnkami stravy pre zaistenie správneho fungovania nášho imunitného systému.

Koronavírusové obmedzenia podnecujú stres

Mnoho ľudí je v dnešnej dobe ešte vo väčšom strese než kedykoľvek pred tým. Chýbajú nám sociálne kontakty, máme strach o svoje zamestnanie, podnikanie, sme vo finančnej tiesni, či sa strachujeme o svojich blízkych. Proti stresu je určený doplnok stravy Antistres. Obsahuje tradičných pomocníkov proti stresu – valeriánu lekársku, vítaniu uspávajúcu a rozchodnicu ružovú. Tieto bylinky majú schopnosť uspokojovať pri strese, podporovať zaspávanie a posilňovať odolnosť k stresu.

Imunitu podporíte tiež otužovaním a pobytom na slniečku

V zime sa nám otužovať príliš nechce, ale určite je vhodným. Jednoduchou možnosťou je napríklad menej kúriť v spálni. Pod teplou prikrývkou a v hrejivých obliečkach vám nebude zima ani keď bude spať v miestnosti s 15 °C. Pri tejto teplote sa výborne vyspíte a otužíte. Nebojte sa, nenachladnete. Ani v zime tiež nepodceňujte príjem prírodného vitamínu D zo slniečka. Snažte sa mu vystavovať tvár a využiť každú príležitosť, kedy zasvieti.

TIP: Nezabúdajte ani na svoje vlasy. Práve teraz na jeseň bojujeme najviac s ich vypadávaním. Podporte rast a kvalitu svojich vlasov vhodným doplnkom stravy. Všetky doplnky stravy od Naturvita predáva Greenlike.sk.