Aj dieťa si zaslúži kvalitný matrac

Aj dieťa si zaslúži kvalitný matrac

- Kategória: Domácnosť a internet, Rodina a deti
969
Komentáre vypnuté na Aj dieťa si zaslúži kvalitný matrac

Spánok je dôležitý nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Dokonca môžeme povedať, že je nevyhnutný nielen pre ich oddych, ale aj zdravie a celkový vývoj. Každý rodič by si mal dať záležať nielen na výbere postele, ale aj roštu a vhodného matraca. Viete, ako máte vybrať ten správny?

Načúvajte tomu, čo vám deti hovoria

Hoci tie najmenšie deti rozprávať ešte nevedenia, tie väčšie už dokážu povedať čo ich trápi a čo potrebujú. Ak sa vaša ratolesť budí unavená, podráždená alebo sa dokonca sťažuje na bolesť chrbta, na vine môže byť nielen zlé držanie tela, ale aj zlá posteľ. Deti na nej trávia omnoho viac času ako dospelí a preto by mali byť nároky na ich lôžko ešte vyššie a prísnejšie. Ich telo sa počas spánku vyvíja a rastie preto je na mieste dopriať im nielen vysnívanú posteľ, ale aj kvalitný rošt a matrac.

Pri výbere dodržiavajte niekoľko zásad

Je úplne bežné, že dospelí si vyberajú svoj matrac niekoľko týždňov a v prípade toho detského na vlastnosti až tak nepozerajú. To je však obrovská chyba, pretože detský matrac nie je o nič menej dôležitý ako ten pre ich rodičov. Aby ste vedeli, aký matrac pre deti je vhodný je dobré riadiť sa niekoľkými základnými zásadami. Detská chrbtica by sa v žiadnom prípade nemala prehýbať, preto kupujte matrace strednej až vyššej tvrdosti. Telo sa do nich nedokáže len tak jednoducho zaboriť a dieťaťu bude poskytovať dokonalú oporu vo všetkých možných polohách. Vyhnete sa tak deformácii a zdravotným problémom, ktoré sa môžu prejaviť aj v budúcnosti. Ak narazíte v predajni na mäkký, nízky matrac na ktorom budete cítiť pružiny, tak si môžete byť istý, že tento výrobok je nekvalitný. Určite sa vyhnite matracom z molitanu a radšej kúpte niečo kvalitnejšie.

Nikto nehovorí, že deti potrebujú luxus, úplne im postačí elastický stabilný matrac z kvalitnej peny, ktorý je odolný voči baktériám. Práve tento faktor je veľmi dôležitý, pretože množstvo detí bojuje s alergiami čoho príčinou môže byť práve nevhodné prostredie počas spánku. Starý alebo nevhodný matrac môže byť doslova rajom pre plesne, roztoče a iné baktérie, preto pri kúpe dbajte aj na nároky z pohľadu údržby a starostlivosti. Dôležitým faktorom je tiež priedušnosť, odvádzanie vlhkosti a ľahké čistenie. Veľmi výborným riešením, ktoré vám celý proces čistenia uľahčí je snímateľný poťah, ktorý sa dá jednoducho vyprať v práčke. Jadro matraca tak stačí povysávať vysávačom a dôkladne vyvetrať. Pri kúpe myslite najmä na to, že matrac nie je krátkodobá záležitosť a pokojne vám vydrží aj 10 rokov. Táto investícia sa vám vyplatí a vráti v podobe spokojného a zdravého dieťaťa, preto nehľadajte najlacnejšie riešenie na trhu, neskôr ho môžete ľutovať.