Nastal správny čas na výmenu starých pneumatík za nové?

Nastal správny čas na výmenu starých pneumatík za nové?

- Kategória: Domácnosť a internet
1221
Komentáre vypnuté na Nastal správny čas na výmenu starých pneumatík za nové?
Man changing wheel on a roadside

Správny typ, a teda výber pneumatík na vašom vozidle je jednou z najdôležitejších vecí, ktorú môžete urobiť pre svoje bezpečie na cestách. Správny typ pneumatík a ich pravidelná údržba pomáhajú nielen predchádzať nečakaným poruchám vozidla, ale tiež zlepšujú plynulé prejdenie kilometrov. Rozhodovanie o tom, kedy potrebujete nové pneumatiky, môže byť zložité, a preto by ste sa mali riadiť nasledujúcimi pravidlami, vďaka ktorým to zvládnete hravo aj vy. Na úvod treba podotknúť, že kľúčovým je počet najazdených kilometrov a hĺbka dezénu, ktorá výrazne vplýva na bezpečnosť jazdy!

Ako zistím, že potrebujem nové pneumatiky?

Ak si myslíte, že vaše vozidlo potrebuje nové pneumatiky, musíte sa pozrieť na dve hlavné veci; počet prejdených kilometrov, ktoré vaše pneumatiky prekonali a stav dezénu. Výrobcovia a odborníci tvrdia, že keď je dezén zodratý, a teda hĺbka dezénu pri zimných pneu je pod 3 mm a pri letných pneu je pod 1,6 mm, je správny čas na kúpu nových! Ak sa teda rozhodnete, že vaše vozidlo potrebuje nové zimné pneumatiky, nezabudnite sa pri ich výbere poradiť s odborníkmi, prípadne si zistiť aspoň základne vlastnosti pneumatík, ktoré sa môžu mierne líšiť.

Vyberajte pneumatiky s ohľadom na intenzitu a spôsob vašej jazdy

Šoférujete veľa? Jazdíte väčšinou po meste alebo skôr po horách? Aj tieto, na prvý pohľad nenápadné aspekty, môžu mať vplyv na typ pneumatík, ktoré budú pre vaše vozidlo najvhodnejšie. Ak väčšinu svojej jazdy jazdíte v meste, na rýchlostných cestách či diaľniciach, budete vyžadovať vysoko výkonné pneumatiky, ktorým sa dobre darí v meniacich sa podmienkach. Ak však väčšinu svojej jazdy jazdíte po kľukatých cestách či horách, budete hľadať odolné pneumatiky Continental, ktoré vydržia opotrebenie pri jazde po cestách, ktoré sú veľakrát menej udržiavané.