Nosiče bicyklov sú zárukou komfortnej jazdy  

Nosiče bicyklov sú zárukou komfortnej jazdy  

- Kategória: Zdravie & životný štýl
398
Komentáre vypnuté na Nosiče bicyklov sú zárukou komfortnej jazdy  
Nosiče bicyklov sú zárukou komfortnej jazdy

Máte tento rok veľké plány s celou rodinou a vašimi bicyklami? Pravdepodobne zažijete jednu z najlepších dovoleniek, na ktoré budete radi spomínať. Treba si len vybrať dobrú destináciu a zaobstarať všetko potrebné.

Na prepravu v kufri zabudnite

Preprava bicyklov v kufri auta je záležitosťou, na ktorú by mal každý zabudnúť. Kým v minulosti sme inú možnosť nemali, dnes je táto forma nepohodlná, nebezpečná a v mnohých krajinách dokonca zakázaná. Našťastie, v súčasnosti máme k dispozícii nosiče bicyklov, z ktorých si vie vybrať naozaj každý. Treba si len v dostatočnom predstihu naštudovať pozitíva a negatíva, aby sa vám s nimi cestovalo a manipulovalo bez problémov.

Pri výbere treba zvážiť niekoľko faktorov, akými sú cena, spôsob uchytenia, druh či technické vybavenie auta. Najlepšie je poradiť sa priamo s odborníkmi, ktorí vás v tejto oblasti dostatočne zorientujú. Z pohľadu montáže majú ľudia radšej nosiče umiestnené na streche, no samotné umiestnenie bicykla je už dosť problematické. V tomto smere je preto vhodnejší nosič na ťažné zariadenie, kde dokáže umiestniť bicykle aj nežnejšie pohlavie. Nepotrebujete na to žiadnu špeciálnu zručnosť a aj priemerný človek dokáže zapojiť tento nosič do elektrického obvodu na prvýkrát. Aj napriek tomu, že pri nosičoch na bicykle nie je povinnosťou ich zapisovanie do osvedčenia o evidencii vozidla, pri používaní je nutné dodržiavať povinnosti a pravidlá.

Ak hľadáte lacnejší spôsob prepravy, v tom prípade je vhodný klasický nosič na strechu auta. Niektoré kusy sa dajú dokonca kúpiť aj za 30 eur, no nevýhodou tohto nosiča sú rôzne obmedzenia najmä z pohľadu výšky auta. Nedostatkom je aj nepriaznivý vplyv na spotrebu paliva a jazdné vlastnosti, čo pred kúpou vie len málokto. Pri nosičoch na ťažné síce musíte na začiatku investovať viac, no znamenajú menej komplikácií. Tie lepšie modely naraz unesú aj 4 bicykle, čo je pre rodiny nevyhnutnosťou.

Šetrite priestor aj v interiéri

Samozrejme na dovolenku nebudete baliť len bicykle, ale aj batožinu a zvyšok potrebných vecí. Ani tie nie je dobré umiestniť všetky v interiéri, pretože to znižuje komfort celej posádky. Ak sa nedokážete vpratať do kufra, odporúčame zaobstarať strešný box. Výhodou je, že má celoročné využitie a tak strešné boxy využijete aj počas zimnej dovolenky. Pre rodiny s deťmi je každý kúsok miesta vzácny, a to hlavne vtedy, ak so sebou beriete aj cyklosedačku alebo cyklovozík. Pobaliť všetko do jedného vozidla je niekedy naozaj náročné a preto si to žiada poriadny plán. Aj cyklovozíky a sedačky majú svoje výhody a nevýhody a preto by ste si ich mali naštudovať nielen pred samotnou dovolenkou, ale aj ich kúpou.