Ako môžete opticky zväčšiť svoju miestnosť

Ako môžete opticky zväčšiť svoju miestnosť

- Kategória: Domácnosť a internet
1876
Komentáre vypnuté na Ako môžete opticky zväčšiť svoju miestnosť

V prípade, že máte obrovský byt či dom, balkón a na ňom využívate služby markízy, zrejme ste sa s takýmto problémom ešte nestretli, no tí, ktorí bývajú v paneláku, majú s týmto veľmi dobré skúsenosti. Ako však môžete zväčšiť svoju obývačku bez toho, aby ste si museli kupovať nový byt či dom? Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete miestnosť opticky zväčšiť, ako na to?

 

Svetlo je kľúčom k úspechu

Čím svetlejší priestor je, tým opticky vyzerá priestrannejšie, toto je zlaté pravidlo, na ktoré by ste mali neustále myslieť. Preto vpustite dnu čo najviac prirodzeného svetla, nezabúdajte ani na kvalitné umelé osvetlenie a vymaľujte steny aj strop svetlými farbami, ideálne bielou, prípadne neutrálnou sivou, krémovou či pastelovými farbami. Okrem toho využite silu zrkadiel, ktoré urobia miestnosť hlbšou a aj opticky väčšou.

 

Správny výber nábytku

Ideálne je vybrať sedačky v svetlých neutrálnych farbách, ktoré majú jednoduché a hlavne čisté línie. Pretože tie nebudú vyzerať veľmi mohutne a nebudú zbytočne zaberať veľa priestoru, či už fyzicky alebo aj vizuálne. Pokojne sa po svetlejších kúskoch môžete poobzerať aj pri výbere koberca či plávajúcej podlahy. Pretože miestnosť nemá iba 4 steny a strop, má aj podlahu. Ale pozor, nezabudnite k týmto svetlým farbám pridať aj nejaké výrazné prvky – farebné vankúšiky, sektorový koberec či obrus.

 

Starostlivo vyberajte doplnky

Doplnky sú veľmi dôležité, dajte si záležať hlavne na obrazoch a dekorácií. Je lepšie mať jeden veľký výrazný obraz ako desiatky menších rozutekaných po stene. A to isté platí aj o dekorácii – jedna výrazná socha je lepšia ako desať malých. Osviežiť vzhľad pohovky môžete aj spomínanými vankúšikmi, dekou či prehozom. Ak si vezmete k srdcu všetky tieto rady a skutočne urobíte tieto opatrenia, vaša izba bude vyzerať oveľa priestrannejšie.