Detaily v bývaní, na ktorých záleží

Detaily v bývaní, na ktorých záleží

- Kategória: Domácnosť a internet
1631
Komentáre vypnuté na Detaily v bývaní, na ktorých záleží

Vytvoriť kompaktné bývanie, ktoré bude spolu ladiť a bude vyzerať ako jeden celok, je pomerne náročné. Tvrdiť, že to dokážu iba skúsení dizajnéri, by bolo prinajmenšom trúfalé, ale skutočne to dokážu iba ľudia, ktorí sa o túto problematiku zaujímajú. Ak chcete medzi nich patriť aj vy, tu je niekoľko rád, vďaka ktorým si odteraz budete dávať väčší pozor na detaily ako nábytkové vešiaky, vázy, obrazy, farby či akcenty, ktoré sú veľmi dôležitou súčasťou bývania.

 

Nepreháňajte to s dekoráciou

Je super, že si z každej dovolenky donesiete magnetku na chladničku, sošku mačičky či figúrku slona, ale ak ich v byte máte desiatky, nevyzerá to dobre. Zbavte sa ich, prípadne ich vymeňte za jednu oveľa väčšiu. Prečo? Pretože ak máte veľa takýchto drobností rozložených v priestore, vaša miestnosť bude vyzerať preplnene, a keď ich vymeníte za jeden väčší kus, získa svieži vzhľad.

 

Dajte si pozor na akcenty

Nevyzerá dobre, keď rám na každom obraze máte inej farby a z iného materiálu. Samozrejme, ak kombinujete tri rôzne farby a štýly, vyzerá to fajn. No keď to je čistý chaos, vymeňte rámy, alebo ich aspoň natrite na dve rovnaké farby. Taktiež nevyzerá dobre, keď máte nábytkové úchytky v rôznych odtieňoch – na skrinke máte úchytky strieborné, na skrini zlaté a zásuvkách plastové. Zjednoťte ich odtieň, môže sa vám to zdať ako detail, no robí to dosť veľa.

 

Sedačka a koberec

Sedačka je dominantou obývačky, pokojne ju môžete umiestniť aj do stredu obývačky, už nemusí byť len hanblivo pritlačená k stene. A to isté platí aj o jej farbe – nemusíte vyberať sedačku iba v neutrálnej farbe, ak máte izbu ladenú v neutrálnych či pastelových farbách, pokojne si môžete kúpiť výraznú sedačku – modrá, červená, zelená či žltá. V prípade, že máte malú izbu, miesto kresiel k pohovke si môžete zaobstarať sedacie vaky, ktoré sú veľmi spratné a univerzálne.