Ako na výpoveď zmluvy PZP a kedy uzatvoriť novú?

Ako na výpoveď zmluvy PZP a kedy uzatvoriť novú?

- Kategória: Domácnosť a internet
862
Komentáre vypnuté na Ako na výpoveď zmluvy PZP a kedy uzatvoriť novú?

Povinné zmluvné poistenie, uzatvorené pred niekoľkými rokmi časom stráca všetky výhody, pre ktoré sme si toto poistenie zvolili. Nové ponuky PZP neprestajne pribúdajú a poisťovne sa predbiehajú v poskytovaní výhod a bonusov. Prečítajte si, ako čo najjednoduchšie vypovedať starú zmluvu PZP a kedy je ideálny čas na uzatvorenie novej.

Žiadosť o výpoveď PZP

Ak si chcete vybrať výhodnejšiu ponuku, ako máte v súčasnosti uzatvorenú vo vašej poisťovni, musíte do svojej poisťovne zaslať žiadosť o výpoveď PZP. Formulár na výpoveď PZP je krátky a jednoduchý na vyplnenie – je potrebné zadať adresu poisťovne, číslo zmluvy vášho PZP, značku vozidla a evidenčné číslo.

Poistnú zmluvu je potrebné vypovedať aspoň 6 týždňov pred koncom poistného obdobia. Vyplnenú žiadosť výpovede PZP je potrebné doručiť poisťovni buď osobne, alebo poslať doporučene poštou. Koniec poistného obdobia si môžete overiť na stránke Slovenskej kancelárie poisťovateľov.

Správny čas na uzatvorenie novej zmluvy

Výber novej zmluvy PZP nie je potrebné zabezpečiť ešte pred podaním výpovede PZP. Práve naopak. Ak by sa nám náhodou nepodarilo odoslať výpoveď včas a uzatvorili by sme poistenie v inej poisťovni, mali by sme na krku poistenia dve.

Poistenie sa bežne uzatvára na dobu určitú a nové možno uzatvoriť v priebehu pár minút. Preto je vhodné uzatvárať PZP v ten deň, kedy sa nám oficiálne skončí to staré. Vďaka možnosti uzatvoriť poistenie online tak nemusíme čakať na doručenie dokladov poštou, no všetko potrebné pre to, aby sme mohli vyraziť na cesty nám príde mailom.

Pre uzatvorenie novej zmluvy PZP je najvýhodnejšie porovnať PZP online. Toto našťastie nie je potrebné robiť manuálne a pracne vyhľadávať stránky poisťovní. Pre porovnanie PZP viacerých poisťovní stačí využiť aplikáciu online kalkulačka PZP, ktorá vygeneruje prehľad dostupných ponúk na trhu ako aj dostupné zľavy či bonusy.