BACK TO SCHOOL AKA NÁVRAT DO ŠKOLSKÝCH LAVÍC

BACK TO SCHOOL AKA NÁVRAT DO ŠKOLSKÝCH LAVÍC

- Kategória: Zdravie & životný štýl
867
Komentáre vypnuté na BACK TO SCHOOL AKA NÁVRAT DO ŠKOLSKÝCH LAVÍC

Po netradičnom školskom roku je opäť čas vrátiť sa späť do školských lavíc. Pre niektorých je to návrat späť k priateľom a obľúbeným aktivitám, iní zas zavítajú do školy po prvýkrát. Ak patríte medzi rodičov mladších žiakov, určite sa snažíte vytvoriť si svoju vlastnú dennú rutinu. Opakovanie určitých aktivít nám pomáha zvládnuť i nepríjemné a náročné úlohy efektívnejšie a s ľahkosťou. V dnešnom článku Vám prezradíme tipy a triky, ktoré Vám pomôžu naladiť sa spolu s Vašimi deťmi na vlnu ranných vstávaní a príprav na bežné vyučovacie dni. Ako to zvládnuť s prváčikmi a vytvoriť si rannú rutinu?

1. Nenechávajte nákupy na poslednú chvíľu

Pravdepodobne už držíte v ruke zoznam základných pomôcok, ktoré bude Vaše dieťa do školy potrebovať. Nenechávajte si ich kúpu na poslednú chvíľu. Zároveň Vám však neodporúčame nakupovať zbytočné množstvo, pretože školské potreby sa zvyknú počas roka ešte o niečo zmeniť a návšteva obchodu so školskými pomôckami Vás rozhodne nečaká len raz.

2. Samostatnosť je na prvom mieste

Pre prváčikov je vstup do školy niečím úplne novým. V škôlke sa vždy môžete spoľahnúť na pomoc učiteliek, v škole je už vyžadovaná väčšia samostatnosť. To však neznamená, že sa nemôžete pustiť do tréningu. Trénujte s deťmi základné úkony, ako je umývanie rúk, prezliekanie, obúvanie. Deťom môžete týmto spôsobom dodať pred vstupom do školy väčšiu sebaistotu.

3. Naučte sa zbaliť školskú tašku

Do školskej tašky budete každý deň baliť množstvo vecí. Knihy, zošity, pomôcky, písacie potreby. Odporúčame vytvoriť si zoznam, ktorý pre Vás bude nápomocný. Pustiť sa do toho môžete i kreatívnou cestou a miesto písaného zoznamu vytvorte pre svoje deti zoznam ilustrovaný. Detské papuče, zošity, boxy na desiatuperačník do školy – všetky základné položky zoznamu môžete nahradiť ilustrovanými ikonami. Pre dieťa bude oveľa ľahšie orientovať sa v zoznamu a navyše sa do vytvárania môžete pustiť spoločne. Vytvorením zoznamu získavate istotu, že doma nič nezabudnete.

4. Vytvárajte spoločne jedlo do školy

Desiatu nemusíte odbiť len sladkým pečivom. Dnes existuje množstvo kreatívnych nápadov, ako vytvoriť chutné a zábavné jedlo. Vždy sa spýtajte svojho dieťaťa na čo má chuť a snažte sa zladiť jeho predstavy so zdravou kuchyňou. Vyvážené a zdravé jedlo počas školských dní podporuje koncentráciu a zároveň dodáva dostatok energie.

Na prvý vstup alebo návrat do školských lavíc sa môžete pripraviť hneď na začiatku prázdnin. Zvládnutie nákupov, vytvorenie zoznamov a najmä spolupráca s deťmi Vám pomôže zvládnuť začiatok školského roka jednoducho. Sústreďte sa najmä na to, aby šlo o zábavu a spoločnú spoluprácu. Pri dobrom plánovaní Vám na stres neostane žiadny čas ani dôvod.