Ako vyzerá senzuálna masáž v ázijských krajinách?

Ako vyzerá senzuálna masáž v ázijských krajinách?

- Kategória: Zdravie & životný štýl
3254
Komentáre vypnuté na Ako vyzerá senzuálna masáž v ázijských krajinách?

Hoci je v západnom svete tantrická, resp. senzuálna masáž ponúkaná na každom kroku, jej priebeh je podstatne iný ako v tom východnom. Ako vnímajú ázijské krajiny sexualitu a učenie tantry?

Duchovno je základ

Mnoho ľudí vníma senzuálne masáže primárne ako fyzické potešenie či úľavu od stresu. V ázijských krajinách vidia duchovno. Meditácia je neoddeliteľnosť súčasťou tantry. Počas nej sa sústredia na svoje vnútro, snažia sa pochopiť svoje telo, myseľ a zahnať všetky stresujúce myšlienky. Akoby sa vytrhli z bežného fyzického sveta a presunuli do inej dimenzie vnímania bytia. Ovládanie vlastnej energie je nevyhnutné. To vás naučí senzuálna masáž.

Sexuality sa neboja

Senzuálna masáž v ázijských krajinách nezahŕňa sex ako taký. I bez neho však zažívajú pôžitky, o ktorých ľudia mimo Ázie môžu akurát snívať. Všetko je priamo prepojené s energiou, tú sexuálnu je potrebné vedieť nasmerovať, udržať či obnovovať. Na to sa špecializuje tao masáž. Umeniu nuru masáže sa venujú primárne Japonci, ktorí objavia všetky skryté erotogénne miesta. Základom je, aby nedošlo k vniknutiu a masérka ostala len pri masírovaní. V Indii je senzuálna masáž dokonca súčasťou hinduistického a budhistického náboženstva.

V čom sa líši tantrická masáž na Slovensku a v Ázii?

Mnohí našinci vnímajú tantrickú, resp. senzuálnu masáž ako čistú erotiku. Nevidia za nimi nič iné, ako sexuálne služby prinášajúce potešenie. Opak je však pravdou. V kvalitných tantrických spa salónoch sa vám podobne, ako v ázijských krajinách, budú venovať i po duchovnej stránke. Vyškolená masérka vám pomôže prekonať zložité životné situácie alebo zdravotné problémy, akým je napríklad neplodnosť. Nájdete s ňou vnútorný pokoj i zmysel svojho bytia.

Prečo je tantrická masáž v ázijských krajinách odlišná? Pretože u nich je to súčasť kultúry. Mnohí od nich prevzali učenie s vidinou zisku a zámienkou ponúkania erotických služieb. Keď si však vyberiete kvalitný tantra spa salón, môžete pravú senzuálnu masáž zažiť i u nás.