Ako zabezpečiť váš byt proti zlodejom?

Ako zabezpečiť váš byt proti zlodejom?

- Kategória: Domácnosť a internet
3399
Komentáre vypnuté na Ako zabezpečiť váš byt proti zlodejom?
This photo illustrates a burglary or thief breaking into a home at night through a back door. View from inside the residence.

Spôsobov ako ochrániť váš byt či dom pred nepozvanými hosťami je v dnešnej dobe viacero. Opatrnosti však nikdy nie je dosť, a to hlavne vtedy, keď sa chystáte na dovolenku či návštevu rodičov na niekoľko dní či týždňov.

Zamrežujte okná

Pokiaľ bývate v paneláku na prízemí, venujte dostatočnú pozornosť oknám, balkónu a vstupným dverám. Nemusíte sa cítiť trápne, keď sa rozhodnete zabezpečiť si mreže na okná, bezpečnostné sklá či ochranné fólie. Na vyšších poschodiach sa zamerajte hlavne na vstupné dvere, pričom samozrejmosťou by mali byť aj bezpečnostné zámky a nedobytné dvere. Pri rodinných domoch by ste mali dávať pozor najmä na okná, ale aj garáž. Možno sa budete čudovať, ale veľa zlodejov sa dokáže dostať do vnútra domu práve cez garáž, samozrejme len v tom prípade, ak ju máte prepojenú s domom. Vhodným riešením je teda elektrický zabezpečovací systém, ktorý je napojený na centralizovanú ochranu bezpečnostnej služby.

Elektronika

Moderným spôsobom  ochrany bytov či domov sú teda aj elektronické ochranné systémy, ktoré dokážu vyhodnotiť nežiaduci pohyb a informovať vás o tom prostredníctvom SMS správy na váš mobil. Ich súčasťou bývajú aj alarmy, takže návšteva zlodejov dokáže byť skutočne veľmi rýchlo odhalená.

Zamknite dvere

Nevyhnutnou súčasťou dverí je aj zámková vložka, ktorá musí byť odolná voči vŕtaniu či vytrženiu. Ideálne je pridať aj zabezpečovacie doplnky ako je napríklad kukátko či retiazka na dvere. Všetky tieto požiadavky však spĺňajú bezpečnostné dvere.

Poistenie

Okrem spoľahlivého bezpečnostného systému, kvalitných dverí či mreží na okná je dôležité aj poistenie, ktoré dokáže v prípade krádeže zmierniť následky prípadného útoku. Nezabudnite teda na poistenie, ktoré je v mnohých prípadoch tým najšťastnejším riešením.

 

Obrázok: ricardoreitmeyer |  Dollar Photo Club