Vytvorte pre deti ich vysnívanú záhradu

Vytvorte pre deti ich vysnívanú záhradu

- Kategória: Domácnosť a internet, Rodina a deti
2988
Komentáre vypnuté na Vytvorte pre deti ich vysnívanú záhradu
Adorable little girl having fun playing outdoors on summer day

Vhodným spôsobom ako dostať deti na čerstvý vzduch je prispôsobenie záhrady ich vlastným potrebám. Ako však docieliť to, aby bola záhrada pre deti bezpečná a zároveň dostatočne atraktívna?

V súčasnosti máme na trhu široký výber detských hračiek, šmýkačiek, bazénov a pieskovísk. Deti milujú záhradné domčeky, pretože si v ich priestore môžu vytvoriť svoju vlastnú izbičku. V záhrade môžu byť aj rôzne tajomné zákutia, ktoré by boli ideálne na schovávačku s kamarátmi. Pokiaľ však nemáte možnosť robiť väčšie zásahy v záhrade, nezúfajte. Hojdačka, šmýkačka alebo pieskovisko by boli určite vhodné, pretože ich môžete umiestniť na otvorené, ideálne trávnaté priestranstvo viditeľné z domu, pričom dieťa budete môcť  kedykoľvek skontrolovať. Dajte tiež pozor, aby boli hry oficiálne certifikované, teda kvalitné a bezpečné pre vaše ratolesti.

Ich vlastná záhradka

Ďalším lákadlom pre malé, ale aj väčšie deti je ich vlastná záhradka. Vyhraďte im teda priestor, ktorý bude len a len ich a uvidíte, že ich odtiaľ už nedostanete. Deti si môžu skúsiť pestovať rôzne rastlinky, kvietky alebo zeleninku, ktorá rýchlo rastie – viditeľné výsledky sú najväčším povzbudením.

Smiling little boy digging in vegetables garden

Môže sa stať, že aj na záhrade môže číhať nebezpečenstvo, no rozhodne menšie, ako keby sa mali vaše deti hrať na ulici bez dozoru. Odreté kolená k detským hrám však neodmysliteľne patria, ale závažnejším úrazom je potrebné dôkladne predchádzať. Zvláštnou kapitolou je voda na záhrade, ktorá na deti pôsobí ako magnet. Dávajte pozor, aby ste nemali v bazéne príliš hlbokú vodu. Prednosť dajte radšej len malým detským bazénikom, v ktorých si akurát tak namočia nohy. Veľa ľudí však uprednostňuje malé jazierko, ktoré je tiež skvelým spôsobom spríjemnenia pobytu na záhrade.

 

Obrázky: Sergiy Bykhunenko + BlueOrange Studio /  Dollar Photo Club