AVON má za sebou už 126 rokov existencie. Čo by ste o tejto značke mali vedieť?

AVON má za sebou už 126 rokov existencie. Čo by ste o tejto značke mali vedieť?

- Kategória: Zdravie & životný štýl
594
Komentáre vypnuté na AVON má za sebou už 126 rokov existencie. Čo by ste o tejto značke mali vedieť?
AVON má za sebou už 126 rokov existencie. Čo by ste o tejto značke mali vedieť?

AVON patrí medzi najvýznamnejších predajcov kozmetiky a rozhodne nie len medzi ďalšími multi-level marketingovými predajcami. Napriek tomu, že MLM stráca v dobe online predaja svoj význam, u AVON je tradíciou a prostredníctvom svojich 6,5 miliónov nezávislých reprezentantov a kozmetických poradcov, predovšetkým žien známych ako AVON lady, predáva úspešne svoje výrobky vo viac ako 100 krajinách. Produkty firmy však dnes nakúpite aj online.

Firma AVON kombinuje myšlienky predaja cenovo dostupnej kvalitnej kozmetiky a jej vývoja s možnosťou dať ženám a mužom príležitosť mať nezávislé, či ďalšie príjmy vedľa klasických zo zamestnania. Firma začínala v roku 1886 s piatimi parfumami a niekoľkými kozmetickými produktami. Trvalo ďalších 10 rokov, než zakladateľ značky, David McConnel, prišiel s prvým katalógom. To už značka predávala významnejšie portfólio výrobkov, ale silný vzťah k vývoju a predaji parfumov značke zostal. Parfémy AVON nie sú žiadnou nižšou triedou. Značka ich vyvíja s tak významnými partnermi, akými sú módne domy Christian Lacroix, Fergie, Herve Leger a s ďalšími. Snáď najúspešnejším parfumom v histórii značky bol parfum Outspoken. Ten je považovaný za najrýchlejšie predávaný výrobok AVON vôbec a vznikol ako spolupráca s Fergie, frontmankou hudobnej skupiny Black Eyed Peas.

Za roky pôsobenia vybudovala firma AVON mnoho úspešných značiek

Sú to predovšetkým ANEW, AVON Color, AVON Baby, Skin-Soft, Advanced Techniques, AVON Natural, Luxe a Solution. Značky sú úspešné a veľmi dobre sa pod nimi predávajú produkty, ktoré dnes zahrnujú kozmetiku, módu, šperky a potreby do domácnosti. Vedeli ste, že sa vo svete predajú za každú sekundu až 4 ruže a 2 špirály od AVON? Kozmetika AVON a AVON make-up skrátka slávia úspech už dlhé desaťročia.

AVON na Slovensku

AVON Cosmetics začala na Slovensku pôsobiť až po zmene režimu, konkrétne v roku 1991. Stále patrí medzi najúspešnejších predajcov kozmetiky. Ale nielen to. AVON predvádza svoju silu taktiež v oblasti charity. A firma má byť na čo pyšnou. Nielenže sa snaží obecne zlepšovať postavenie žien vo svete, bojuje aj proti konkrétnym problémom. Do svojich charitatívnych projektov, ktorými sú AVON proti domácemu násiliu, AVON proti rakovine pŕs a Hello Green Tomorrow investovala už viac ako 860 miliónov dolárov.

Priamy predaj ako pomoc ženám

Keď David McConnell založil svoju americkú kozmetickú spoločnosť (pôvodne pod názvom California Parfume Company), vsadil na osobný predaj, ktorý predpokladal za najistejšiu cestu k obchodnému úspechu. Za prvú AVON lady je možné považovať pani P. F. E. Albee, ktorá bola prvou distribútorkou produktov značky. Pravdou je, že David McConnell svojim prístupom zaručil nielen úspech svojej firme, ale dal ženám 34 rokov pred tým, než získali volebné právo, možnosť byť finančne nezávislými práve vďaka možnosti angažovať sa v predaji AVON výrobkov.

Dnes je, pokiaľ ide o AVON, nutné zmieniť aj angažovanosť firmy vo vývoji kozmetiky

Napríklad 4. februára 2021 oznámila spoločnosť vyvinutie technológie Protinol, ktorá má schopnosť obnovovať kolagén I. typu, nazývaný aj detský kolagén. A podobných počinov pre vedu či jej aplikáciu do bežného života nájdeme v histórii firmy viac.