Vchodové dvere: Aký materiál je najlepší?

Vchodové dvere: Aký materiál je najlepší?

- Kategória: Domácnosť a internet
1299
Komentáre vypnuté na Vchodové dvere: Aký materiál je najlepší?

Každý materiál má svoje pre a proti. Výber vchodových dverí závisí od konkrétneho objektu, vždy však zavážia vlastnosti jednotlivých materiálov. V čom sú výhody plastových a v čom hliníkových dverí?

Plastové dvere izolujú najlepšie

Plastové dvere – klasika – má svojich spokojných zákazníkov, ktorí oceňujú jej cenovú dostupnosť a minimálnu údržbu. Ako je to teda s vchodovými dverami z tohto obľúbeného materiálu? V oblasti tepelno-izolačných vlastností plast jednoducho nemá konkurenciu! Veľkú službu vám  tieto dvere urobia aj pri rôznych teplotných extrémoch alebo v hlučnom prostredí. Benefitom tiež je, že nepotrebujú zvláštnu starostlivosť a nájdete ich v rôznych prevedeniach. Vyberte si svoje vysnívané dvere!

Rám dverí i krídlo bude z plastu, výplňou môže byť sklo alebo panel – izolačný alebo dekoračných v rôznych prevedeniach. Je len na vás, ako zladíte vchodové plastové dvere so zvyškom domu a štýlom, v ktorom sa nesie. Moderné domy často zdobia jednoduché dvere s presklením v rôznych farebných odtieňoch.

Dverné krídlo ukáže celkom inak v hladkom prevedení ako v prevedení s reliéfom, ktorý sa hodí najmä do rustikálne alebo provensálsky navrhnutých domov, kde si môžete dovoliť viac. Napríklad aj originálne ornamentálne zasklenie, výber však závisí od vášho vkusu a preferencií. Kvalitný plastový kúsok do vašej domácnosti je konštrukčne pevný, odolný a jednoducho sa ovláda.

Hliník je spoľahlivou voľbou pre náročných

Potrpíte si na to najlepšie a rozhodli ste sa do svojich vchodových dverí investovať viac? Potom je na mieste staviť na hliník, ktorý má takmer neobmedzenú životnosť. Ak preferujete exkluzívny vzhľad a vysokú kvalitu konštrukčného riešenia, hliník je tou správnou voľbou. Samozrejme, za predpokladu, že zohľadníte aj rôzne ďalšie faktory.

Napríklad estetické preferencie a umiestnenie stavby. Hliníkové vchodové dvere sa hodia do priestorov, ktoré sú často navštevované, ideálne do obchodov, nákupných centier, do škôl, zdravotníckych zariadení, ale aj do klasických rodinných domov.

Ich prevedenie závisí od vášho vkusu. Výplňou je rovnako ako pri plastových dverách sklo alebo panel, povrchovou úpravou býva obvykle nástrek v rôznych odtieňoch. Dvere sa, samozrejme, dajú aj laminovať drevodekorom.

Zhrnutie: Napriek tomu, že hliníkové vchodové dvere sú „nezničiteľné“ a pevné, tepelno – izolačnými vlastnosťami sa plastovým jednoducho nevyrovnajú. Neviete si rady s výberom vchodových dverí do vašej domácnosti? Poraďte sa s odborníkmi, ktorí majú s dverami a ich inštaláciou dlhoročné skúsenosti!