Bez digitálnej televízie a optického internetu to v obývačke nie je ono

Bez digitálnej televízie a optického internetu to v obývačke nie je ono

- Kategória: Domácnosť a internet
1283
Komentáre vypnuté na Bez digitálnej televízie a optického internetu to v obývačke nie je ono

Viete, v ktorej izbe v dome trávite najviac času a prečo? Kuchyňa je najobľúbenejšia. Nemýľte si to. Stredobodom tejto izby je televízia. Obývačka. Uhádli ste. Na čas v nej strávený myslite ešte skôr, ako si ju zariadite podľa svojich predstáv. Sedačku, obývačkovú stenu či koberec vymeníte. No natiahnuť káble a prípojku na internet nemusí byť také jednoduché. Digitálna televízia a optický internet bude predsa súčasťou obývačky aj v roku 2019.

Predlžovacím káblom sa vyhnite

Sťahujete sa do nového? Rozmiestnenie obývačky si dobre rozmyslite ešte predtým, ako vám do bytu či domu začnú ťahať káble. Uľahčí vám to mnoho práce a prípadných problémov. Máte pravdu, predlžovací kábel bez problémov vyrieši tento problém a digitálna televízia pôjde tak ako má, aj keď ju presťahujete na druhú stranu izby.

Moderne zariadená obývačka, kvalitný nábytok a pod kobercom natiahnutý predlžovací kábel. Myslíte, že sa vám to takto bude páčiť? V obývačke sa máte cítiť príjemne. Nenechajte sa pri odpočinku vyrušovať káblom, ktorý celkový dojem pokazí. Káble naozaj nemusíte mať všade.

Nechajte obývačku hovoriť za vás

Koľko návštev sa vám v obývačke premelie? Táto izba vás reprezentuje a je výkladnou skriňou vášho talentu a vkusu. Ukážte, čo sa vo vás skrýva. Venujete sa maľovaniu, modelujete či háčkujete? Práve obývačka je priestorom, v ktorom sa môžete svojimi výtvormi pochváliť. Rozmiestnite ich tak, aby si ich každý všimol. Máte sa čím pochváliť. Deka, ktorú ste uháčkovali, je jediná svojho druhu. Neskrývajte ju. Vo fotelke ju nikto neuvidí.

Optický internet nie je všetko

Bez rýchleho internetu to dnes nie je ono. To nám je jasné. Preto hneď pozeráte po tom najlepšom, ktorým je v súčasnosti optický internet. Internet potrebujete, ale atmosféru obývačky nedotvorí. Knižnica plná obľúbených kníh áno. Praskanie v kozube, príjemné teplo, šálka čaju a kniha obľúbeného autora v ruke. Viete si počas dlhých zimných večerov predstaviť väčšiu pohodu? Pekne ich poukladajte a stanú sa doplnkom, ktorý nikto neobíde.

Digitálna televízia a jej bohatá ponuka

Prácu a starosti do obývačky nenoste. Táto izba patrí pohode a oddychu. Po celodennom kolotoči a strese potrebujete vypnúť. Pohodlná sedačka už teraz čaká, ako sa na ňu zvalíte, schúlite do klbka, prikryjete sa teplou dekou a pozriete si obľúbený seriál. Seriál skončil? Z bohatej ponuky programov, ktoré digitálna televízia ponúka, si určite vyberiete.

Nechajte vyniknúť seba

S nábytkom a doplnkami to nepreháňajte. Obývačku to opticky zmenší a časom nadobudnete pocit, že na vás všetko padá. Utieranie prachu a upratovanie radšej nespomíname. Doprajte si v nej dostatok priestoru a svetla. Vaše umelecké diela si to zaslúžia. Nechajte obývačku hovoriť za vás. Pochváľte sa fotkami rodiny, ktoré máte najradšej. Zaveste ich na stenu alebo im vyberte iné čestné miesto.

Umelé osvetlenie a luster

Luster nie je len o dizajne. S umelým osvetlením sa trochu pohrajte. Pri sledovaní televízie nepotrebujete také svetlo ako pri čítaní a občas dobre padne aj romantické prítmie. Správne zvolené osvetlenie sa vám prispôsobí a zažiari vtedy, keď potrebujete. Tiene a tmavé kúty do obývačky nepatria. Elektrickou energiou neplytvajte. Úsporné žiarovky zabezpečia dostatok svetla a sú šetrné k životnému prostrediu.

Na podlahe nešetrite

Mnoho ľudí strávi v obývačke väčšinu svojho voľného času. Vďaka digitálnej televízii je stále čo pozerať a preniesť sa do sveta filmových hrdinov je veľmi oslobodzujúce. Chlad z podlahy vám môže sledovanie televízie poriadne znepríjemniť. Výber správnej podlahy či mäkkého teplého koberca obývačku zútulní, neodnesú si to nohy a aj na oko bude pôsobiť teplejšie.

Na detailoch záleží

Sledovanie televízie s prenikaním prudkého slnečného svetla si správny nadšenec neužije. Závesy tento problém vyriešia. Dnes sa tešia veľkej obľube a naozaj je z čoho vyberať. Ich výber poriadne zvážte. Prispôsobte ich tomu, čo v obývačke už máte, aby nepôsobili ako päsť na oko a neukradli návšteve všetku pozornosť. Nechajte vyniknúť to, na čom vám skutočne záleží.

Kvety izbu tiež pekne oživia. Nebojte sa ich. Vyberte si tie, ktoré nepotrebujú špeciálnu starostlivosť a úplne postačí, keď ich raz do týždňa polejete. Trošku zelene nie je na škodu. Zelená upokojuje.

Predstava vs. skutočnosť

Viete, čo chcete, ale nie ste si istí, či to spolu bude vyzerať tak, ako si predstavujete? Využite 3D vizualizáciu a obývačku si najprv zariaďte online. S optickým internetom to hravo zvládnete. Vo virtuálnom svete ju premeníte a zariadite oveľa rýchlejšie ako tú skutočnú. Do skutočnej obývačky presťahujte variant, ktorý sa vám vo vizualizácii páči najviac. Ušetrí vám to veľa času aj peňazí.

Časopisy zamerané na bývanie sú tiež dobrým zdrojom inšpirácie. Na kombinácie, s ktorými sa v nich stretnete, by ste asi sami neprišli, ale doma ich chcete. A presne o to ide.