Každý typ posteľných matracov si nájde svojho zákazníka

Každý typ posteľných matracov si nájde svojho zákazníka

- Kategória: Domácnosť a internet
1243
Komentáre vypnuté na Každý typ posteľných matracov si nájde svojho zákazníka

Všetci veľmi dobre viete, že kvalitný a výdatný spánok má zásadný vplyv na to, ako sa budete cítiť cez deň. Ale viete, čo treba aj reálne spraviť preto, aby ste si naozaj počas noci dôkladne oddýchli? Áno, uhádli ste. Zaobstarať si pohodlnú posteľ a stráviť v nej minimálne sedem hodín. To by vám malo ako tak zabezpečiť, že ráno vstanete zrelaxovaní a pozitívne naladení.

K pohodlnej posteli patrí pochopiteľne aj kvalitný matrac, pretože iba takáto kombinácia poskytne vášmu telu presne to, čo potrebuje. Matracov je dnes k dispozícii na trhu chvalabohu neúrekom, a tak si každý z vás môže vybrať podľa svojho gusta.

Isteže, ani finančnú otázku by ste nemali opomínať, no ale keďže ide v tejto situácii výhradne iba o vás, o vaše zdravie, úvahy o šetrení by ste mohli nechať na inokedy. To však ešte neznamená, že by ste mali vojsť do obchodu a kupovať posteľný matrac len tak, na verím v boha. Každý druh matracu má totiž svoje isté špecifiká, ktoré by ste mali v konečnom dôsledku zohľadniť pri jeho kúpe.

Takže v prvom rade sa zamerajte na ten správny rozmer, aby váha vášho tela bola na matraci primerane rozložená. Mali by ste vziať do úvahy aj rozmery posteľného rámu a typ posteľného roštu. Z toho jednoznačne vyplýva, že ideálne je kupovať všetko naraz.

Na materiáli z ktorého je posteľný matrac vyrobený záleží

Keď ste už našli tú správnu veľkosť, zamerajte sa v druhom kole na materiál z ktorého je ten, či onen matrac vyrobený. Po krátkom pátraní v produktových katalógoch zistíte, že súčasné matrace sú vyrábané buď iba z takzvanej studenej peny, viskoelastickej peny, bio peny, alebo v určitom pomere s umelým, či prírodným latexom, prípadne gélom a kovovými pružinami. V dôsledku toho je tak k dispozícii veľké množstvo typov matracov v ktorých sa je naozaj ťažko orientovať ak neviete o čo vlastne ide.

Tie najpoddajnejšie matrace sú vyrobené zo studenej peny s dobrou tvarovou pamäťou a primerane veľkými bunkami kvôli odvetrávaniu ľudského potu. Taktiež ide o cenovo najdostupnejšie matrace, avšak rozhodne nespravíte chybu, ak si ich zakúpite.

Matrace s viskoelastickej peny sú už pevnejšie, a sú schopné meniť svoj tvar nielen podľa váhy, ale aj teploty ľudského tela. Dokonale tak obopnú vašu chrbticu a poskytnú jej dostatočnú oporu za každých okolností a súčasne zabránia vzniku preležanín. Ideálny matrac pre seniorov s pohybovými diagnózami.

Cena nie je dôležitá, hľadajte v prvom rade kvalitu

Matrace z bio peny patria k tým trvácnejším s vysokou tvarovou stálosťou a vynikajúcimi ortopedickými vlastnosťami. Na rozdiel od matracov z umelej peny, sú vyrábané z prírodných olejov, a tak šetrnejšie k životnému okoliu. Pochopiteľne, za také to niečo si musíte nejaké to euríčko navyše priplatiť.

Spomeňme ďalej latexové matrace skombinované z umelého a prírodného kaučuku, prípadne umelou penou. Sú dokonale prevzdušnené, takže ten, kto si ich kúpi, rozhodne nestúpi vedľa.

Taktiež na trhu nájdete aj posteľné matrace z takzvanej tempur peny. Charakterizujú ich miliardy poddajných buniek dokonale kopírujúcich ľudské telo. Priam ho nadnášajú a umožňujú mu eliminovať tlakové body na absolútne minimum a zároveň rozkladať jeho váhu rovnomerne po celej dĺžke matracu.

Do pozornosti treba dať aj gélové matrace, ktoré vo svojom strede obsahujú gélové segmenty pôsobiace na ľudské telo ako akupresúrne body, takže spánok sa môže spojiť aj s masážou pri prevaľovaní sa počas noci.

K dispozícii sú rôzne stupne tvrdosti, vyhovie sa každému

No a nakoniec dávame do pozornosti azda tie najdrahšie a najluxusnejšie matrace a tie sú nakombinované s umelohmotných materiálov a kovových častíc ako sú pružiny a spojovacie pierka. Ponúkajú sa buď ako matrace v ktorých sú vložené samostatné taštičky s pružinami, alebo ako klasické pružinové ako ich poznáme roky rokúce, ale v podstatne inovovanej podobe. Sú k sebe prichytené spomínanými spojovacími pierkami.

Každý zo spomínaných typov posteľných matracov výrobcovia ponúkajú vo viacerých tvrdostiach tak, aby si každý zákazník prišiel na svoje. Je všeobecne známym faktom, že mladí ľudia preferujú spanie na tvrdších matracoch, dospelí na mäkších, no a seniori vzhľadom na kadejaké ich boľačky dávajú prednosť tým najpoddajnejším.

Ideálne by bolo, keby sa dali posteľné matrace vyskúšať, no to nie je z hygienických dôvodov možné. Záleží od ochoty personálu v tej, ktorej predajni. V každom prípade by vám mal ale predajca kvalifikovane poradiť.

Predtým však ako navštívite kamennú predajňu, skúste posurfovať na internete a bližšie sa zoznámte so sortimentom tohto druhu. Budete mať aspoň aké také informácie a ľahšie sa vám bude debatovať v obchode a pomôže vám to aj pri konečnom rozhodovaní. Takže smelo do toho, nech ste spokojní a nech sa vám dobre spí na novom posteľnom matraci.