Čakajú vás v roku 2022 zásnuby alebo svadba? Prinášame vám tipy na zásnubné a svadobné prstene

Čakajú vás v roku 2022 zásnuby alebo svadba? Prinášame vám tipy na zásnubné a svadobné prstene

- Kategória: Láska & vzťahy, Zdravie & životný štýl
1409
Komentáre vypnuté na Čakajú vás v roku 2022 zásnuby alebo svadba? Prinášame vám tipy na zásnubné a svadobné prstene
Čakajú vás v roku 2022 zásnuby alebo svadba? Prinášame vám tipy na zásnubné a svadobné prsteneČakajú vás v roku 2022 zásnuby alebo svadba? Prinášame vám tipy na zásnubné a svadobné prstene

Zásnubné prstene a svadobné obrúčky sú šperkom, ktorý vás bude sprevádzať celý život každý deň ako vaša polovička. Je zrejmé, že kúpa týchto dvoch šperkov by mala prebiehať po dôslednom výbere. Na jednej strane stojí váš rozpočet a na druhej túžba obdarovať milovanú jedinečným prsteňom. Nemusíte byť zúfalí, kvalitné šperky nie sú vždy extrémne drahé. Prinášame vám tipy na exkluzívne i menej drahé zásnubné prstene a svadobné obrúčky.

Zásnuby a zásnubné prstene – aby vám zaručene povedala „áno“

Zásnuby prebiehajú najskôr v súkromí vo dvojici a následne svoje šťastie oznámite aj rodine. Súčasťou zásnub je prsteň, ktorým budúci mladomanžel prejaví lásku svojej vyvolenej.

Zásnubné prstene s diamantom

Každý zásnubný prsteň musí zdobiť drahokam. V ideálnom prípade ide o diamant, ktorý sa vyznačuje svojou tvrdosťou, odolnosťou voči poškriabaniu a vysokým leskom. Alternatívou je briliant vsadený uprostred kruhu a doplnený menšími kameňmi okolo neho.

Zásnubné prstene so zirkónom

Pre pánov s nižším rozpočtom odporúčame kúpu prsteňa so zirkónom. Precízne opracovaný zirkón žiari ako diamant a zasadený v jemnej obrúčke sa bude vašej láske zaručene páčiť. Nevýhodami zirkónu sú jeho nižšia odolnosť voči poškriabaniu a po rokoch strata lesku.

Zásnubné prstene s farebnými drahokamami

Farebné kamene nie sú v zásnubných prsteňoch až tak bežné, ale pre extravagantné dámy sú ako stvorené. Ide o drahé kamene ako modrý alebo ružový zafír, červený rubín či oslnivo zelený smaragd. Farebné drahokamy vyzerajú skvele v obrúčke s geometrickými tvarmi.

Zlatý alebo platinový zásnubný prsteň?

Samotný zásnubný prsteň je vyrobený hlavne z bieleho zlata, ktorý je posledné roky najviac preferovaným vzácnym kovom. Pre solventnejších pánov odporúčame zásnubný prsteň s diamantom vsadeným do platiny. Platina je neuveriteľne odolná, nádherne žiari a vsadený diamant sa z platinového prsteňa len tak neuvoľní. Je lepšie stokrát vidieť, ako raz čítať, a preto radšej navštívte showroom zlatníctva EGNE, kde spoľahlivo nájdete prsteň, ktorý hľadáte.

Svadba a svadobné obrúčky – pre pocit prepojenia s milovaným

Svadobné obrúčky si zaľúbený pár vymieňa na znak nikdy nekončiacej lásky a oddanosti tomu druhému.

Odlišné, a predsa rovnaké

Obrúčky vyberá pár spoločne a nikde nie je napísané, že musí ísť o dva rovnaké prstene. Pokojne sa môžu takmer úplne líšiť, ale musia mať aspoň jeden malý spoločný znak. Na prvý pohľad by malo byť zrejmé, že ide o prstene v páre.

Rozhodnite sa medzi zlatom a platinou

Najčastejšie sa páry rozhodnú pre zlaté svadobné obrúčky. Klasici vsadia na žlté zlato a moderne zmýšľajúci ľudia na biele alebo ružové zlato. Podobne ako pri zásnubnom prstene, odporúčame namiesto zlata zvoliť odolnú platinu. Prsteň pre pána býva hrubší a dámsky tenší. V obrúčke pre dámu môže byť zasedený drahokam. Do módy sa vracajú solitérne prstene pripomínajúce obrúčky starých rodičov.

V jednoduchosti je krása

Svadobné obrúčky môžu byť aj veľmi jednoduché bez ornamentov. Ľahšie sa vám budú nosiť počas bežných dní. Aby nešlo len tak o nejaké prstene, dajte si do vnútra prsteňa vyryť malý odkaz, obrázok alebo symbol. Nezabúdajte na to, že svadobné obrúčky musia vyjadrovať vašu individualitu, a preto pri kúpe obrúčok verte svojmu inštinktu a vkusu.