Chcete schudnúť? Skúste to takto

Chcete schudnúť? Skúste to takto

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1555
Komentáre vypnuté na Chcete schudnúť? Skúste to takto

Hovorí sa, že bez tvrdej driny sa schudnúť nedá. Lenže čo je to tvrdá drina? Ak to je iba makanie v posilňovni, tak je to hlúposť, lebo vám stačí upraviť jedálniček a môžete schudnúť. To je však taký nápad, ako keby ste sa bosá vydali na Gerlachovský štít – zdĺhavé, plné zapierania a makačka na psychiku. Preto je aj pre vás lepšie, keď využijete posilňovacie stroje, upravíte si jedálniček a pôjdete si sem-tam aj zabehať. Prečo je pre vás dobré vytvoriť si takýto balíček opatrení?

 

Prečo je zmena jedálničku dôležitá

Pri chudnutí platí jedno základné pravidlo – chcete schudnúť? Denne musíte spáliť viac kalórií, ako ich dokážete prijať. Takže prakticky môžete jesť čokoľvek chcete, ale musíte mať obrovský fyzický výkon, aby ste to aj spálili. Preto je lepšie, keď vo vašom jedálničku obmedzíte sacharidy, aby ste to mali jednoduchšie. A keď k tomu pridáte fyzické aktivity, pôjde to ešte lepšie. Aj preto je cvičenie dôležité.

 

Cvičiť sa oplatí

Áno, dá sa chudnúť aj iba s upraveným jedálničkom, no je to tak trochu ako plávanie proti prúdu – hýbete sa vpred, no je to oveľa náročnejšie, ako keby ste sa zviezli na dobrej vlne. Dvíhajte činky, choďte na zumbu, skúste crossfit, zacvičte si s vlastnou váhou – to všetko vám pomôže schudnúť rýchlejšie. Keď sa do niečoho pustíte, obujte sa do toho poriadne. Oplatí sa vám to. A ktorý z kardio cvikov je najlepší? Jednoznačne beh.

 

Beh je skvelý pre telo aj pre hlavu

Behanie je to najlepšie, čo môžete urobiť, keď chcete schudnúť. Precvičíte si každý jeden sval na tele, vyčistíte si hlavu, posilníte si srdcovo-cievny systém a navyše to je aj skvelá prevencia proti depresii. Takže si dajte svoje dámske Nebbia legíny, obujte si tenisky na behanie a odbehnite svoje prvé tohtoročné kilometre. Hoci vás potom bude telo trochu bolieť, myseľ budete mať jasnejšiu ako kedykoľvek predtým.