Starajte sa o svoju záhradu

Starajte sa o svoju záhradu

- Kategória: Domácnosť a internet
1683
Komentáre vypnuté na Starajte sa o svoju záhradu

Záhrada je výstavnou skriňou každého majiteľa domu či záhradkára. Aj preto by ste si na nej mali dať záležať, pretože aj ošarpanejší dom sa môže zmeniť na krásny domov, keď sa o svoju záhradu budete starať. Na čo by ste si mali dať záležať? Vzhľad záhrady najviditeľnejšie ovplyvňujú záhradné ploty. Ako si vybrať ten správny? Záleží to na vašom vkuse a vzhľade domu a štvrte, v ktorej bývate. Tu sú výhody jednotlivých plotov.

 

Výhody záhradných plotov

Vyberať môžete hlavne z týchto typov záhradných plotov – pletivový, živý, drevený, kamenný či kovový. Výhodou pletivového plotu je, že je lacný, rýchlo ho môžete postaviť, horšie to už však je so súkromím, ktoré vám poskytuje. Môžete naň dať aj rôzne plátna, to však nevyzerá veľmi dobre. Živý plot patrí medzi najkrajšie a dokonale sa hodí do záhrady. Môžete si ho upraviť podľa svojich predstáv. Nevýhodou je, že sa oň musíte pravidelne starať a dlho trvá, kým vám narastie.

 

Drevený plot je skvelou voľbou – príroda k prírode, je pomerne jednoduchý na výstavbu a poskytuje dostatok súkromia. Nevýhodou je starostlivosť oň, musíte používať postreky proti plesni či hubám. Pri kovovom plote sa pripravte na pravidelné natieranie proti korózii. Kovový plot je skvelý v kombinácii s kamenným plotom. Ak sa rozhodnete čisto pre kamenný plot, musíte si pripraviť kopec stavebného materiálu. Nezabúdajte na to, že vzhľad plotu by mal korešpondovať s vzhľadom vášho domu.

 

Nielen rastlinky, ale ja potešenie

To, že rastliny, stromy, trávnik a kvety sú najdôležitejšou súčasťou záhrady, je jasné. Taktiež aj to, že aby skvelo vyzerali, musíte sa o ne starať. Pravidelne, dôkladne a ideálne aj s láskou. Pokojne však môžete pridať aj niečo na ozvláštnenie, niečo, čo vás poteší. Skvelou voľbou sú obľúbené záhradné hojdačky. Budú baviť rodičov aj deti. Ak máte chuť na výraznejšiu zmenu, porozmýšľajte o záhradnom jazierku. Je to na vás, ale dávajte si pozor, aby ste výraznejším zásahom vzhľad vašej záhrady nepokazili.