Kde je najvyššie položený hotel na Slovensku

Kde je najvyššie položený hotel na Slovensku

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1735
Komentáre vypnuté na Kde je najvyššie položený hotel na Slovensku

Vysoké Tatry sú obrovským lákadlom nielen pre Slovákov, ale aj pre zahraničných turistov. Neustále sa skvalitňujúce služby v cestovnom ruchu, príroda sa po víchrici v roku 2004 spamätáva a opäť začína byť majestátna, svahy pre lyžiarov sú pripravené stále lepšie a lepšie a turistické chodníčky ponúkajú dychberúce pohľady. Ale Tatry nie sú iba o aktivite, športe a turistike, sú aj o relaxe, ktorý vám dobije baterky minimálne do ďalšej zimy. Kam sa vydať za oddychom?

 

Najvyššie položený hotel na Slovensku

Keď sa povie vysokohorský hotel v Tatrách, tak jeden je vyššie ako všetky ostatné na Slovensku. Vo výške 1670 metrov nad morom, pod Gerlachovským štítom, leží hotel Sliezsky dom. Začiatky tohto miesta siahajú až do roku 1871, keď tu bola postavená prvá kamenná budova. Tá však dlho nevydržala, pretože ju zmietla lavína, a tak tu neskôr bola postavená horská chata, ktorá v roku 1908 mala už 40 lôžok. Postupne sa hotel neustále modernizoval a zlepšoval svoje služby, dôkazom toho je, že tu v roku 1995 zavítal aj pápež Ján Pavol II.

 

Ako vyzerá Sliezsky dom dnes

Dnes je Sliezsky dom výnimočný nielen tým, že je to najvyššie položený hotel na Slovensku, ale aj tým, čo ponúka svojim hosťom. Ak hľadáte wellness v Tatrách s nezabudnuteľným výhľadom, práve ste ho našli. To, že tu nájdete vírivky, sauny či masáže je samozrejmosť. Ale to, čo na vás čaká v odpočinkovej miestnosti, na to len tak nezabudnete. Obrovská presklená panoráma, cez ktorú vidíte krásne Velické pleso. Čo môže byť lepšie, ako piť šampanské na lehátku v teplu a pozerať sa na zasnežené tatranské pleso? Len málo vecí.

 

Zabudnite sa na starosti všedných dní

Rozmaznávať sa treba, doprajte si aj vy odpočinok v čistom vysokohorskom prostredí. A keď budete mať pocit, že vaše svaly príliš lenivejú, zoberte si so sebou teplé oblečenie a urobte si výlet na Gerlachovský štít a potom sa zohrejte v horúcej vírivke. Lebo navštíviť Tatry a nevychutnať si prechádzku, by bol hriech.