Čítajte knihy kedykoľvek a kdekoľvek. Aj v práci!

Čítajte knihy kedykoľvek a kdekoľvek. Aj v práci!

- Kategória: Domácnosť a internet
1109
Komentáre vypnuté na Čítajte knihy kedykoľvek a kdekoľvek. Aj v práci!

Audioknihy sa dostávajú stále viac do popredia, ba dokonca si získali ešte väčšiu obľubu ako klasické knihy. Ako vôbec takéto knihy fungujú? Knižku nečítate, ale počúvate – číta sa totiž sama. Ide v podstate o predčítanú verziu klasických písaných kníh, ktorú si môžete stiahnuť vo formáte mp3 a následne vypočuť vo svojom smartfóne či počítači. Avšak, mnohí z nás stále uprednostňujú klasické písané knihy, ktoré nás v konečnom dôsledku dokážu najlepšie odpútať od reálneho sveta a priviesť na úplne iné myšlienky. Je v podstate jedno, čomu dáte prednosť, základom je, aby ste si našli počas dňa čas a neodkladali čítanie na príhodnejšiu chvíľu, veď ju môžete čítať skutočne kedykoľvek a kdekoľvek!

Noste vašu obľúbenú knihu všade so sebou!

Kancelárie Bratislava, autobusy, čakárne v nemocniciach, obchodné centrá, parky, kúpaliská … Áno, aj toto sú miesta, kde si môžete vychutnať dokonalý knižný zážitok, a to bez toho, aby ste to vopred plánovali. Jednoducho noste vašu obľúbenú knihu všade so sebou a uvidíte, že ju konečne aj dočítate!

Skúste čítať viacero kníh naraz

Nikto nepovedal, že čítanie viacerých kníh naraz je nemožné. Občas sa jednoducho stane, že narazíte na zaujímavú kapitolu, prípadne príbehy v dvoch rozličných knihách a získate na ne úplne iný, celistvejší obraz. Pokojne si robte poznámky, zapisujte si do počítača dôležité pripomienky či využite samolepky, ktoré vám pomôžu lepšie sa v knihe zorientovať. Dokonca, elektronická čítačka umožňuje vkladať poznámky priamo pod daný text, vďaka čomu nezabudnete, o čom ste včera či pred týždňom čítali.

Zbavte sa stresu prakticky okamžite!

Nezáleží na tom, či ste vystresovaný z práce, školy či rodinných záležitostí, vezmite si knihu a čítajte! Veľmi rýchlo zabudnete na problémy, ktoré vám vŕtajú v hlave a aspoň na nejaký čas sa odpútate od okolitého sveta. Pokojne si vezmite jednu z vašich obľúbených kníh do kancelárie na prenájom a ak budete mať pocit, že je na vás už toho skutočne veľa, dajte si pauzu aspoň na pol hodinku a „vypnite“.

Elektronická čítačka sa vyplatí

Áno, elektronická čítačka sa skutočne vyplatí, veď vašu obľúbenú päťsto stranovú knihu nemusíte vláčiť v kabelke, ale si ju jednoducho zakúpite v elektronickej podobe a môžete ju mať so sebou prakticky kdekoľvek. Ak ste sa teda rozhodli pre prenájom kancelárií, nezabudnite využívať „výdobytky“ dnešnej modernej doby a nájdite si aj v práci čas na čítanie, veď prestávku potrebuje každý z nás, no nie?