Drevené okná – trend súčasnosti?

Drevené okná – trend súčasnosti?

- Kategória: Domácnosť a internet
1514
Komentáre vypnuté na Drevené okná – trend súčasnosti?

Okno je jednoznačne jednou z najdôležitejších stavebných častí domu, v podstate i panelákov. Nielen, že umožňuje prienik svetla do interiéru, ale tiež vetranie celého objektu, čo oceníme najmä v tomto ročnom období. Okrem toho je akustickým a tepelným izolantom, no taktiež plní funkciu klimatizačnú. Pri výbere okien si však nevšímame len funkčné vlastnosti a parametre, aj keď ide pochopiteľne o najdôležitejšie faktory, ale taktiež je pre nás nesmierne dôležitý samotný vzhľad okien, ktorý dokáže „oživiť“ a ozvláštniť nejeden exteriér.

Vsaďte na kvalitu a vysokú životnosť!

Aj napriek tomu, že na trhu nájdeme predovšetkým plastové okná, jednoznačným víťazom boli, sú a jednoznačne aj budú drevené okná. Drevo je prírodným, a teda i najpoužívanejším materiálom určeným na výrobu rámu a krídel okna, a niet sa čomu čudovať. Môže sa pochváliť vysokou životnosťou, perfektnou stabilitou, výbornými tepelnými i izolačnými vlastnosťami, dokonalou tvarovou stálosťou a jedinečným dizajnom, ktorý neprekoná snáď žiaden iný materiál! Práve eurookná sa vyrábajú z lepených lamiel, ktoré sú svojou kvalitou porovnateľné s oknami plastovými, ba dokonca, mnoho odborníkov sa zhodne na názore, že sú ešte kvalitnejšie!

A čo údržba? Je náročná?

Keď sa povie „drevené okná“, mnoho ľudí sa chytí za hlavu a uvedomí si, že im nestoja za dôkladnú a pravidelnú údržbu, ktorú si bohužiaľ drevo vyžaduje. Avšak, dnes to už tak úplne neplatí, vzhľadom k tomu, že stále dokonalejšie nátery udržujú materiál vo vysokej kvalite a okrem toho ho chránia pred nečistotami, ba dokonca mechanickým poškodením. Samozrejme, že z času na čas je vhodné drevené okná pretrieť lakom, prípadne použiť špeciálne prípravky, ktoré sú určené na starostlivosť o drevo. Avšak, nemusíte sa obávať, že by vám údržba zabrala príliš veľa času, veď v podstate, o každé okná sa treba starať, teda aspoň v prípade, že chcete, aby vám vydržali niekoľko desiatok rokov.