Čo a ako nakupovať pre deti v Anglicku?

Čo a ako nakupovať pre deti v Anglicku?

- Kategória: Rodina a deti
2691
Komentáre vypnuté na Čo a ako nakupovať pre deti v Anglicku?

Aj vy máte pri nákupe detských vecí často problém s tým, že kvalita danej veci ani náhodou nedosahuje výšku jej ceny? Jednoducho povedané – za veľa peňazí dostanete málo muziky! A čo sa týka výberu vecí pre deti, tiež to nie je na slovenskom trhu práve ružové. Možnosťou sú nákupy v Anglicku. Čo sa oplatí kúpiť a ako na to?

V Anglicku sa oplatí kúpiť…

Mnohé mamičky si už zvykli na to, že ceny oblečenia, doplnkov, obuvi a dokonca aj kozmetiky pre deti, mnohonásobne prevyšujú ceny rovnakého sortimentu pre dospelých. Pozrite sa napríklad na ceny detských topánok. Ak hľadáte skutočnú kvalitu, ceny sú naozaj vysoké. Ale nie všade. V Anglicku totiž veci pre deti nakúpite lacnejšie. Prečo je to tak? Na niektoré druhy tovaru pre deti do troch rokov sa totiž v Anglicku neplatí DPH. Pri iných detských tovaroch je tu zas sadzba DPH znížená. Čo sa teda oplatí v Anglicku pre deti kupovať?

  • Oblečenie
  • Obuv a doplnky
  • Drogéria a kozmetika
  • Niektoré druhy hračiek a školských pomôcok

Rozdiel nie je len v cenách. Ak nakúpite lacné oblečenie z Anglicka, jeho kvalita nie je nízka, ako je to napríklad u tovaru z Číny. Nákupy v Anglicku sa vám teda vyplatia nielen čo sa týka ceny, ale aj pokiaľ ide o kvalitu a šírku sortimentu. Za nákupmi ale nemusíte vycestovať. Jednoducho nakupujte online. K obľúbeným anglickým eshopom, ktoré hojne navštevujú slovenské mamičky, patrí napríklad matalan.co.uk, next.co.uk alebo george.com.

Ani doprava na Slovensko nie je problém

Niektoré mamičky od nákupov v Anglicku odradí drahé poštovné. Aj tento problém sa však dá vyriešiť veľmi jednoducho. Ako to zariadiť, aby ste za poštovné neplatili privysoké sumy? Pomôže preprava balíkov. Stačí, ak si objednáte prepravu u prepravnej spoločnosti Maťko a Kubko. Môžete nakupovať prakticky bez obmedzení. Ak nakúpite do 10 kíl tovaru, za dopravu z Anglicka na Slovensko zaplatíte len 16 libier. Ušetriť však môžete ešte výraznejšie. Spojte si svoje nákupy napríklad s kamarátkou. Maťko a Kubko vám vaše nákupy zabalí dohromady a prepraví ako jeden balík. Nič vám už teda nebráni nakupovať pre svoje detičky lacno z Anglicka!