Nemliečna kaša pre dojčatá – to najlepšie pre vaše bábätko

Nemliečna kaša pre dojčatá – to najlepšie pre vaše bábätko

- Kategória: Rodina a deti
1511
Komentáre vypnuté na Nemliečna kaša pre dojčatá – to najlepšie pre vaše bábätko

Má váš malý potomok zvýšené riziko alergie na bielkovinu z kravského mlieka alebo z nejakého iného dôvodu nechcete kašu z kravského mlieka? Potom budú nemliečne kaše pre dojčatá tým správnym riešením pre vás!

Ako rodič bábätka je vašim hlavným poslaním zabezpečiť vášmu potomkovi tie najlepšie podmienky na zdravý a ničím nerušeným vývoj. Tie najmenšie bábätká sú mimoriadne citlivé na rôzne vonkajšie vplyvy, či už v podobe ochorení alebo fyzických úrazov. Starostlivosť o takto malé dieťatko tak rozhodne nie je žiadna sranda a vyžaduje veľkú pozornosť rodičov. Medzi základné veci, ktoré ovplyvňujú vývoj bábätka, patrí nepochybne správna výživa. Práve v takto malom veku je výživa kľúčová, mali by ste teda dbať zvýšenú pozornosť na to, či váš potomok prijíma všetky potrebné látky v primeraných množstvách. Nesprávna výživa v období prvých mesiacov sa môže následne prejaviť na celkovom vývoji bábätka a spôsobovať následné doživotné problémy. Je tak kľúčové, aby rodič pozorne počúval výživové rady odborníkov a následne ich správne aplikoval do praxe. Po prvých mesiacoch, kedy je dieťatko vyživované najmä materským mliekom, prichádzajú na scénu detské kašičky, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu vo výžive dieťatka. Na ich výbere by ste si tak mali dať rozhodne záležať!

Mliečne a nemliečne kaše pre dojčatá

Kaše pre dojčatá sa v zásade delia do dvoch veľkých skupín, na mliečne a nemliečne kaše pre dojčatá. Ako hovorí ich názov, mliečne kaše sú vyrábané z kravského mlieka. Na tom nie je nič zlé, veľa dojčiat však patrí do rizikovej skupiny vzniku alergie na bielkovinu z kravského mlieka. V takýchto prípadoch mliečne kaše neprichádzajú do úvahy a jediným riešením sú nemliečne kaše. Tie však obsahujú všetky potrebné látky, ktoré bábätko potrebuje, avšak bez spomínanej rizikovej zložky, ktorú tvorí bielkovina z kravského mlieka. Je tu napríklad nemliečna ryžová kaša, ktorá je určená na výživu dojčiat od 4. mesiaca, je výživná a ľahko stráviteľná. Pritom obsahuje všetky potrebné látky, ktoré dojča na správny vývin potrebuje.

Vyberajte kvalitu

Ak chcete pre svoje bábätko to najlepšie, mali by ste nemliečne kaše pre dojčatá vyberať na základe kvality, nie ceny. Rôzne lacné nemliečne kaše môžu obsahovať farbivá a chemické látky, na ktoré nemusí tak malé dieťa zareagovať pozitívne. Naopak, kvalitná nemliečna kaša je vyrobené z tých najkvalitnejších zložiek, má vyváženú chuť a čo je hlavné, obsahuje všetky potrebné vitamíny, minerály, bielkoviny a iné látky, ktoré sú pre správny vývoj nevyhnutné. Medzi kvalitné a overené kaše pre dojčatá patria napríklad kaše Sunar. Tak nečakajte a vyberte kvalitnú nemliečnu kašu pre svoje bábätko aj vy a doprajte mu tak kvalitu, ktorú si zaslúži!