Čo by nemalo chýbať v šatníku každého golfistu?

Čo by nemalo chýbať v šatníku každého golfistu?

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1162
Komentáre vypnuté na Čo by nemalo chýbať v šatníku každého golfistu?

Či sa už golfu venujete profesionálne alebo skôr rekreačne, existuje niekoľko kúskov golfového oblečenia, ktoré by mal vlastniť každý správny golfista. O ktoré kúsky ide a prečo sa ich oplatí mať vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Kolekcia pre kompletnú golfovú sezónu

Pokiaľ si chcete vychutnať sezónu od začiatku až do jej konca a nevadí vám hrať ani v čase chladnejšieho počasia, vyzbrojte sa na ihrisko termoprádlom z kvalitného materiálu odolávajúceho pôsobeniu vetra aj vlhkosti. Rovnako dôležité sú pevné ponožky, pri ktorých nie je nutné staviť len na klasickú bielu farbu. Pri golfových topánkach je dôležité pohodlie a stabilita, keďže v nich môžete počas hry prejsť aj niekoľko kilometrov. Odporúčame vsadiť na topánky z vodeodolných materiálov respektíve modely vybavené membránou z Gore-Texu. Klasické golfové oblečenie môžete predovšetkým počas prechodného obdobia doplniť o páperovú vestu či nepremokavú bundu, v ktorej vám bude nielen komfortne, ale aj príjemne teplo a to bez toho, aby vás obmedzovala vo vašej hre.

Súčasťou outfitu správneho golfistu by mala byť polokošeľa doplnená o golier, či už vo forme klasického alebo stojatého goliera. Golfové nohavice sú zväčša dlhé, počas letnej sezóny sú však bežné tiež šortky, ktoré by ale mali siahať aspoň po kolená a nie tesne pod zadok. Golf si totiž naďalej udržuje určitú prestíž, ku ktorej neoddeliteľne náleží vhodný outfit. Určite by ste nechceli ďalších hráčov na golfovom ihrisku či v golfovom rezorte pobúriť ani rozptýliť svojím neprimeraným odevom. Podobným trapasom sa vyhnete, ak budete nakupovať v špecializovaných obchodoch, ako je napríklad Digitalgolf.

Golf nie je len o primeranom outfite

Do detailov premyslený a zariadený šatník golfistu by malo samozrejme dopĺňať aj ďalšie príslušenstvo a vybavenie, pod ktorým máme predovšetkým na mysli golfové palice a golfové loptičky. Hlavne v prípade, že s golfom ešte len začínate, neodporúčame vám hneď kupovať najdrahší druh loptičiek, keďže mnohé z nich počas vášho debutu pravdepodobne stratíte. Je preto výhodnejšie kúpiť si viaceré druhy cenovo výhodných loptičiek a zistiť si v praxi, ktoré sú svojim použitím a charakteristikou čo najbližšie k vášmu štýlu hry. Uvidíte, že len čo si nájdete ideálne golfové palice a loptičky, vaša hra sa výrazne zlepší.