Detské postieľky – prvý raj pre hru vašich detí

Detské postieľky – prvý raj pre hru vašich detí

- Kategória: Domácnosť a internet
968
Komentáre vypnuté na Detské postieľky – prvý raj pre hru vašich detí

Pojmite zariaďovanie detskej izby vašej ratolesti inak. Hravo a kreatívne. Zabudnite na šatník pre dieťa a radšej ho presuňte z detskej izby úplne inam. A tú premeňte na raj, kde bude vaše dieťa prežívať životy svojich hrdinov – princezien, princov, maminiek, ockov, či doktoriek a požiarnikov.

Detská izba musí ponúkať „pripravené prostredie“ pre rozvoj vašich detí. Pri hre sa dieťa učí. Získava znalosti, zručnosť, vzťah k niektorým veciam a témam. Určite do detskej izby nepatria televízory ani iné displeje a monitory. Rozhodne nie do izieb bábätiek, predškolákov, ani mladších školákov. Čo sem ale patrí, to je miesto pre kreativitu – teda predovšetkým rôzne tabule, popisovateľné steny, stoly s rezacími podložkami, miesta, kde je možné dlhodobo budovať výtvory z kociek a iných stavebníc bez toho, aby ich deti museli odkladať.

Nevyháňajte deti z postelí

Miestom pre hru je pre dieťa aj posteľ. Už detské postieľky dokážu byť viac než len miestom, kam dieťa uložíme k odpočinku. Pobyt v postieľke dokáže dieťa vzdelávať aj kreatívne motivovať. Zaujímavý kolotoč nad postieľkou zaujme najmenšie detičky, podobne ako bezpečnostné mantinely do postieľky. Tie sa dajú doladiť s hravými girlandami i s obliečkami na perinku a vankúšik.

Pozdejšie sa detská posteľ dokáže z útočiska pre najmenších premeniť na miesto pre dobrodružnú hru. Dá sa jednoducho pretvoriť na domček či bunker. Často zápasíme v bytoch s priestorom, takže by bola veľká škoda, urobiť z detskej postele iba jednoúčelový nábytok.

Koberce pre hru aj odpočinok

Nezabúdajte ani na detské koberce. Nedávajte ich pod nábytok. Vytvorte z nich uprostred miestnosti úžasný priestor pre hru aj odpočinok. Deti na nich postavia svoje prvé hrady, ale aj prečítajú svoje prvé knihy. A mimo to dajú detskej izbe šarm a štýl. Najkrajšie detské koberce dnes „nevykrádajú“ animované filmy pre deti, ale učia ich láske k nádherným farbám a decentnému dizajnu, ktorý však nie je nudným.